Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jakimi sposobami można przeprowadzić proces rekrutacji pracowników, plusy i minusy outsourcingu HR.

Jeśli ktoś będzie prowadził swoją firmę to w pewnym momencie może stanąć przed tym, że musi zatrudnić nowych ludzi. Duża część pracodawców poszukuje ich samodzielnie, co czasem jest nieco niewygodne i zajmuje dużo czasu.
HR - outsourcing
Po umieszczeniu ogłoszeń w internecie albo prasie z reguły otrzyma się pewną ilość odpowiedzi kandydatów.

Uważasz, że ten materiał jest warty zainteresowania? Jeśli tak, to bez wątpienia zaciekawi Cię również ta rekomendowana oferta (https://www.interwiedza.pl/rodo-szkolenie/), gdyż dotyczy podobnej problematyki.

Wiele z nich zupełnie nie będzie spełniać oczekiwań, lecz niestety i tak wszystkie je będzie trzeba chociaż pobieżnie przejrzeć i wybrać te, jakie zostały wysłane przez pasujące osoby. Kolejnym krokiem będą rozmowy z kandydatami, na nie trzeba sobie przeznaczyć nawet parę tygodni, szczególnie jeżeli będzie więcej dobrych kandydatów. Z reguły po rozmowach pozostaje kilka najlepszych osób, pośród jakich w następnych etapach będzie się wybierać nowego pracownika. Taki schemat zatrudniania będzie najchętniej używany lecz nie jedyny, przykładowo rekrutacja do call center realizowana przez jakąś firmę doradczą będzie wyglądał całkowicie odmiennie, tak samo jak szukanie specjalisty o unikalnych umiejętnościach (call center - rusza rekrutacja).Zatrudnionym pracownikom należy co miesiąc płacić pensje, rozliczać chorobowe, urlopy i resztę świadczeń. Jeśli będzie ich kilkudziesięciu to może być konieczne zatrudnienie kogoś tylko w tym celu.

Z czystym sumieniem zalecam to opracowanie (http://www.traple.pl/blog) każdemu miłośnikowi takiego tematu. One na pewno także są godne przeczytania.

Innym sposobem może być przeniesienie całości obsługi pracowników do zewnętrznej firmy - i w takich przypadkach całością rozliczeń z zatrudnionymi i prowadzeniem ich ewidencji będą się zajmować pracownicy firmy którą się wynajmie.

ludzie na tle kontynentów
Source: flickr.com
Outsourcing hr staje się coraz popularniejszy, nawet wśród małych firm zauważyć się da coraz większe zainteresowanie tego typu usługami. Jedną z największych zalet wyprowadzenia kadr na zewnątrz jest brak konieczności utrzymywania działu kadr i najczęściej redukcja kosztów jakie się z tym wiążą. Nie ma co ukrywać, zapłacenie jednej faktury raz na miesiąc jest znacznie wygodniejsze niż trzymanie kilku ludzi do obsługi reszty załogi. Spodziewać się więc można, że usługi takie będą coraz popularniejsze pośród właścicieli firm, szczególnie że ceny za nie zaczynają spadać.