Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jakimi metodami kompleksowo zarządzać swoją firmą przy wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania

Nie da się obecnie nowocześnie zarządzać swoją firmą bez informatycznego wsparcia. I chodzi to zarówno o infrastrukturę sieciową, komputery i serwery, ale również o odpowiednie oprogramowanie, które będzie obsługiwać wszystkie ważne procesy w firmie. Jednymi z najbardziej istotnych programów, jakich używa większość firm, są zintegrowane pakiety do obsługi przedsiębiorstw, znane też inaczej jako programy ERP.

CRM
Author: Wes Schaeffer
Source: http://www.flickr.com
Pozwalają one na całościową obsługę wszystkich działów w firmie. Podstawą w każdym z nich jest moduł księgowości, logistyka (więcej znajdziesz tutaj: http://kador.pl/logistyka) oraz sprzedaż, lecz jeśli jest taka potrzeba, to można wdrożyć także kadry i płace czy ewidencję majątku.

Większość systemów ERP może zaoferować także rozwiązania branżowe , dedykowane dla konkretnych firm, a także daje możliwość rozszerzania systemów. Często zachodzi bowiem konieczność dostosowania działania pewnych funkcji do specyfiki firmy, i wymagane jest, aby można było takie zmiany zrealizować. Dzięki wykorzystaniu pakietów ERP można znacznie usprawnić funkcjonowanie firmy, ich ogromnym plusem jest to, że wszystkie dane są ze sobą powiązane i informacje wprowadzone przez jednego użytkownika są od razu widoczne w innych modułach.


Konkurencja na rynku systemów ERP jest coraz większa, krajowi i zagraniczni producenci walczą wszelkimi sposobami o klienta. Jednak jest taka firma, o której miał okazję słyszeć chyba każdy, kto ma chociaż minimalną orientację na tym rynku. Mowa tu rzecz jasna jest o firmie SAP, która zyskała tytuł pioniera na rynku programów ERP i po dziś dzień trzyma czołową pozycję wśród dużych i średnich przedsiębiorstw.

Oprogramowanie SAP to szereg wydzielonych, ale ściśle współpracujących ze sobą modułów, które umożliwiają obsługę poszczególnych działów w firmie. Zależnie od oczekiwań można wybrać te, które będą skonfigurowane i uruchomione, a resztę można zrezygnować albo przesunąć ich uruchomienie w czasie. SAP oferuje także dużo dodatkowych narzędzi i programów współpracujących z pakietem ERP, przykładowo dużo firm decyduje się jednocześnie na wdrożenie SAP CRM który umożliwia sprawne zarządzanie relacjami z klientami.