Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jakim sposobem otrzymać uprawnienia rzeczoznawcy nieruchomości i kto może nim zostać?

Żeby pozyskać uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego wypada spełniać kilka ważnych wymagań. Osoba, która potrzebuje wykonywać pracę w tym zawodzie nie zdoła być karana oraz musi mieć pełną zdolność do czynności ustawowych. Do tego powinna posiadać wyższe wykształcenie w dyscyplinie wyceny nieruchomości.

mieszkanie - wynajęcie
Source: flickr.com
Ważne jest również odbycie praktyki oraz otrzymanie doświadczenia zawodowego. Praktykę taką możemy odbyć w ramach studiów wyższych, możemy też osobiście odbyć praktykę, jaka powinna trwać choć sześć miesięcy. Innym rozwiązaniem jest też choć dwuletnia praca na stanowisku, jaka jest związana z wyceną nieruchomości. Dostanie doświadczenia oraz pożytecznej wiedzy w tym zawodzie jest bardzo istotne, ponieważ praca rzeczoznawcy mieszkaniowego jest ogromnie poważna.

By zostać rzeczoznawcą mieszkaniowym należy pozytywnie przejść przez postępowanie kwalifikacyjne, jakie realizowane jest przez Państwową Komisję Kwalifikacyjną. Jeżeli wynik tego postępowania będzie wartościowy, wtenczas otrzymamy uprawnienia niezbędne do wykonywania zawodu i będziemy mogli pracować jako rzeczoznawca majątkowy - tak, jak choćby .rzeczoznawca majątkowy
Author: manishibhatt
Source: http://www.flickr.com
Działanie kwalifikacyjne przebiega w dwóch etapach, głównym z nich jest etap wstępny, natomiast drugim egzamin. Na etapie wstępnym sprawdza się czy przedstawione dokumenty spełniają wszelkie wymagania urzędowe.

Nie czekaj: przejdź do serwisu lokale gastronomiczne nad morzem sprzedaż, żeby uzyskać ciekawe fakty na prezentowany w tekście temat. Oczekujemy na twą recenzję!

Jeśli tak, wówczas otrzymasz wezwanie na egzamin pisemny. Egzamin pisemny to test wielokrotnego wyboru, na teście jest 90 pytań, a sam test także trwa 90 minut, mamy więc jedną minutę na jedno zapytanie. By zdać egzamin należy posiadać przynajmniej 65 punktów. Wybierając się na egzamin pisemny, koniecznie powinnyśmy pomnieć o zabraniu ze sobą dowodu prywatnego. Testu nie podpiszemy imieniem i nazwiskiem, ale unikalnym kodem. Przy sprawdzaniu przez egzaminatorów testu, nie będą oni wiedzieli kto tak w zasadzie pisał test. Po egzaminie pisemnym oczekuje Cię egzamin ustny, na którym można uzyskać 24 punkty. Śladowa ilość punktów pozwalających na zdanie testu to 14 punktów.