Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jakim sposobem bezbłędnie ocenić prace podwładnego?

Współczesne, dynamiczne tempo życia nie omija organizacji, które muszą być przygotowane na ciągły rozwój. W dobie przemian społecznych oraz niezwykle szybkiego rozwoju technologicznego bardzo ważne jest, aby organizacja była adaptowała się do zmieniającej się rzeczywistości. Według tego samego kryterium powinien przebiegać proces rekrutacji pracowników.
Zatrudnieni w organizacji ludzie powinni tworzyć zespół sprawnie współpracujących ze sobą osób. Ważne jest, żeby dysponowali odpowiednim wykształceniem oraz cechami charakteru pozwalającymi na pracę w zespole. Obecność tych elementów jest uwidoczniona podczas procesu oceny pracowników. Jest on dostosowywany do wielkości przedsiębiorstwa i preferowanego sposobu oceniania. Może dotyczyć grupowych lub indywidualnych ocen pracowników lub całościowo badać funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Ocena pracowników daje pracodawcy szereg informacji na temat wykonywania zleconych przez pracodawcę zadań, zachowań personelu oraz cech osobowości, które sprawdzają się lub nie na zajmowanych stanowiskach. W zależności od przyjętych przez organizację kryteriów oceniania ocenie mogą podlegać takie aspekty jak odpowiedzialność, terminowość, samodzielność w planowaniu i organizowaniu pracy czy morale pracownika.

Ten wpis, to nieprawdopodobnie ciekawy materiał? Jeśli też tak sądzisz, to kliknij na inny wątek, a pomocna treść (http://graulaw.eu/pl/uslugi/dziedziny-prawa/prawo-znakow-towarowych/) sprawdzi się tu ogromnie.

W celu zweryfikowania wymienionych elementów, niektóre firmy przeprowadzają rozmowy ze współpracownikami podwładnego oraz sesje coachingowe dla pracownika. Wszystko po to, by najlepiej określić potencjał zatrudnionej osoby.Szara strefa
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Ocenianie pracowników tylko wtedy przynosi oczekiwane skutki, jeżeli odbywa się systematycznie. Spełnia wtedy swoje cele i może służyć pracodawcy w kształtowaniu polityki kadrowej, gromadzeniu wiedzy o pracowniku oraz informowaniu pracownika o jego mocnych i słabych stronach. Cel, któremu służą uzyskane w wyniku oceny pracownika informacje, to również motywowanie. Pracownik, który otrzymał informację na temat swojej pracy, może poczuć się zmotywowany i chcieć udoskonalać efektywność swojej pracy. Metoda okresowego oceniania pracowników jest bardzo skuteczna jako narzędzie zarządzania zasobami ludzkimi.

Przeprowadzane oceny okresowe pracowników ułatwiają pracę pracodawcom i pracownikom. Wnioski, które wypływają z badań służą pracodawcy w późniejszym przyznawaniu: awansów, nagród, ewentualnych zmian personalnych na stanowiskach oraz doskonalenia kadry. Najczęściej ocenę okresową pracowników przeprowadza się jeden lub dwa razy w roku. Obok mierzalnych czynników, takich jak wyniki pracy, ocena pracowników ma przynieść również informacje na temat obszarów niemierzalnych, takich jak zadowolenie z pracy, poziom integracji z zespołem, klimat organizacji. Personel powinien być poinformowany przeprowadzanej oceny, a wprowadzony przez organizację system oceniania pracowników powinien być jawny i czytelny dla całego personelu.