Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jakie pytania mogą pojawić się na rozmowie o pracę?

Każdy dojrzały, podejmujący zatrudnienie człowiek, przynajmniej raz w życiu bierze udział w rozmowie w sprawie pracy. Jest to przeżycie bardzo stresujące i nietrudno popełnić gafę, która może przekreślić nasze szanse na upragnioną pracę. Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej?
Nierzadko, przygotowując się do spotkania rekrutacyjnego, próbujemy przewidzieć, jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej mogą paść. Co prawda, wiele zależy od specyfiki wybranej branży, ale jest kilka takich pytań, które padają chyba na każdej rozmowie o pracę.
praca
Author: Steven Lilley
Source: http://www.flickr.com
Są to między innymi pytania o wiedzę o firmie, w której staramy się o etat, pytania o nasze dobre i złe cechy, jak również zagadnienia, dotyczące wyobrażeń na temat ścieżki kariery zawodowej. Do tych pytań możemy wcześniej się przygotować, żeby w czasie udzielania odpowiedzi pokazać się jako profesjonalista, przekonany o swojej wartości, lecz największy problem stanowią trudne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej, to znaczy takie, których się nie spodziewamy, albo których się spodziewamy, ale nie wiemy, jak należy na nie odpowiedzieć -> przykłady pytań.Jeśli chodzi o trudne pytania (czytaj dalej) na rozmowie kwalifikacyjnej, to jednym z najpopularniejszych pytań tego typu jest oczywiście to związane z oczekiwanymi zarobkami. Stresujemy się, że jeśli zaproponujemy zbyt wysoką kwotę, od razu zostaniemy odrzuceni, natomiast jeśli podamy zbyt małą kwotę, to przyjdzie nam pracować za niesatysfakcjonującą nas wypłatę. W takiej sytuacji najlepiej jest stwierdzić, iż nie możemy podać dokładnej stawki, nie znając wszystkich aspektów pracy na danym stanowisku oraz wskazać przedział wynagrodzenia, pozostawiając w ten sposób margines do ewentualnych negocjacji. Jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej jeszcze mogą powodować zdenerwowanie? Przykładowe pytania na Ciężko przyznawać się do swoich wad, zwłaszcza przed potencjalnym pracodawcą. Warto przygotować sobie wcześniej parę negatywnych cech, ale muszą to być takie cechy, które nie czynią z nas złego pracownika. Dodatkowo, warto w odpowiedź wpleść od razu kontrargumenty, które osłabią znaczenie naszych wad. Dobre przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej pozwoli zminimalizować stres i spowoduje, iż zaprezentujemy się jako osoba, której naprawdę zależy na zdobyciu pracy.