Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jakie można wyróżnić terminy wystawiania faktur w 2014 roku - co należałoby o tym wiedzieć

Na początku 2014 roku pojawiły się następne zmiany w VAT, tym samym dużo rzeczy zmieniło się odnośnie wystawiania samych faktur. Na pewno należałoby wiedzieć jaka obecnie jest data wystawienia faktury i ile ma się na to czasu.

Czytając nowe informacje i zapoznając się z aktualnymi przepisami możemy się dowiedzieć, że obowiązek wystawienia faktury można analizować w kilku terminach. Po pierwsze fakturę trzeba wystawić do 15 dni od końca miesiąca, w którym firma (Gospodarka odpadami dla firm) dostarczyła Klientowi towar. Po drugie fakturę można dodatkowo wystawić w terminie do 30 dni przed dostarczeniem Klientowi produktu, określonej usługi bądź pozyskania zapłaty. Znaczące jest także to, by pamiętać o tym, iż w przypadku dokonywania poniektórych płatności, takich jak na przykład należności za media, Net, prąd lub też gaz, faktury (http://efematic.pl/) nie wolno wystawić później niż przed przeminięciem czasu płatności. Czas płatności faktury jest dodatkowo zależny od rodzaju konkretnej usługi.
Praca przy komputerze
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Warto dobrze zapoznać się z terminami wystawiania i płatności faktur, bo pogwałcenie terminu może się wiązać z odsetkami, a bezspornie odsetki od zus to ostatnia rzecz, na którą masz ochotę. Dlatego ogromnie istotne jest pilnowanie punktualnego wystawiania faktury. Jeżeli masz sporą firmę albo przedsiębiorstwo to niesłychanie dobrym pomysłem jest zaangażowanie kogoś, kto będzie za to odpowiedzialny. Ogromnie często przedsiębiorcy, jacy mają prywatne firmy muszą wykonywać sporo rozmaitych obowiązków, a jak wiadomo nie łatwo jest podołać wszystkiemu samodzielnie.Toteż perfekcyjnym pomysłem jest zatrudnienie kolejnych pracowników z właściwymi umiejętnościami, doświadczeniem oraz wiedzą, którzy będą zajmować się kwestiami rachunkowymi związanymi z działalnością Twojej firmy, w tym też będą pamiętać o punktualnym wystawianiu czy też płaceniu faktur. Ważna jest data wystawienia faktury. To niezmiernie istotne, by zatrudnić osobę doświadczoną z wielką wiedzą na ten temat, bo niezmiernie ważka jest wyśmienita znajomość tej dziedziny, dzięki czemu można wykonywać swoją pracę profesjonalnie i fachowo.
Tags: