Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jakie konsekwencje przyjdą wraz z deregulacją profesji księgowego?

Niedawno nasz rząd wpadł na pomysł, by deregulować dużą ilość profesji. Przedtem do bycia pośrednikiem nieruchomości, ich zarządcą czy przykładowo księgowym, trzeba było przedstawić urzędowe uprawnienia. Nim ktoś został księgowym lub zarządcą nieruchomości, musiał pokonać wymogi formalne.

Często zdobycie uprawnień urzędowych miało związek z poniesieniem znacznych kosztów. Nie każdego chętnego było na to stać.

Jeżeli pasjonuje Cię przedstawiana w niniejszym wpisie kwestia, zobacz treść na witrynie (https://notariuszchojnice.pl/), którą zapewne również uznasz za przydatną.

Pomysł deregulacji wyszedł dlatego, aby zlikwidować rosnące bezrobocie w rodzimej gospodarce. Czy deregulacja zawodu księgowego obniży jakość świadczonych usług?
Business
Author: Victor1558
Source: http://www.flickr.com
Przeciwnicy deregulacji argumentują tym, że właśnie zostanie obniżona jakość świadczonych usług, co przyczyni się do tego, że wielu konsumentów poniesie tego skutki. W przypadku zawodu księgowego mogą to być dość duże sumy, ponieważ za nieprawidłowo wykonaną usługę zapłaci karę do Skarbówki nikt inny, jak właśnie przedsiębiorca korzystający z usług niedoświadczonego księgowego. (Sprawdź podatek dochodowy liniowy) Dotychczas osoba chcąca pracować na stanowisku księgowego, musiała mieć certyfikat uprawniający do prowadzenia księgi rachunkowe. Obecnie za sprawą deregulacji wystarczy posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych, bycie niekaranym i posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Warto dodać, że wspomniana niekaralność dotyczy wyłączenie niektórych przewinień.

Czyżbyś miał ochotę na więcej tekstów na opracowany tu temat? Zachęcamy więc do nowej strony - po prostu idź dalej (https://notariuszpokojski.pl/) i przeloguj się do naszego portalu.

Sceptycznie do deregulacji podchodzi Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.Z uwagi na jakość świadczonych usług zaproponowali ubiegającym się o pracę w tym fachu, aby odbyli eksperckie kursy pod egidą stowarzyszenia. Osoba chcąca prowadzić biuro rachunkowe odbędzie takie szkolenie i zdobędzie certyfikat, który potwierdzi jej zdolności w tym fachu. Dotychczas dzięki kompetencji księgowego, dla przedsiębiorcy nie stanowiły problemu takie kwestie, jak: kilometrówka, podatek dochodowy liniowy czy rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Czy deregulacja znacznie obniży zakres wiedzy księgowych? Wielu biznesmenów twierdzi, że nie. Dostrzegają w deregulacji szansę dla wielu zdolnych i młodych, dla których wcześniejsze wymagania finansowe były przeszkodą nie do pokonania.