Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jakie informacje powinien posiadać po zdaniu egzaminów student na tego rodzaju kierunku jak prawo karno-skarbowe?

Wśród wielu kierunków studiów prawniczych obecnie często wybierany jest taki, który dotyczy prawa skarbowego. Niestety w Polsce dochodzi do mnóstwa wykroczeń gospodarczych, dlatego abiturienci takiego typu kierunku na pewno mają zagwarantowaną przyszłość.


prawo karne skarbowe
Author: Nicholas Wang
Source: http://www.flickr.com


Chodzi o prawo karne skarbowe, a zatem specjalistyczną dziedzinę prawa karnego, jaka ma za zadanie zabezpieczanie interesów finansowych państwa, jego komórek strukturalnych i UE. Student na tego typu wydziale powinien wiedzieć, że tak jak w ogólnym prawie karnym występują w nim dwie postaci czynów zabronionych: przestępstwo i wykroczenie skarbowe. Zgodnie z odpowiednią ustawą wspomniany czyn jest społecznie szkodliwy w stopniu wyższym niż znikomy. Słuchacze szkół wyższych powinni też znać pojęcie źródła oraz specyficzność prawa k.s., umieć przedstawić zasady odpowiedzialności za przestępstwa i wykroczenia skarbowe, scharakteryzować postępowanie skarbowe. W toku wymienionych studiów studenci zapoznają także Fundusze karne planowane w kodeksie karno skarbowym i zasady ich wymiaru czy też okoliczności wyłączające odpowiedzialność karną skarbową.


Unii Europejskiej
Author: U.S. Army RDECOM
Source: http://www.flickr.com


Samolot w obłokach
Author: Valentin Hintikka
Source: http://www.flickr.com


Ponadto słuchacze na wspomnianym wydziale poznają między innymi budowę części szczególnej k.k.s.

Jeżeli po zapoznaniu się z tym tekstem uważasz, że warto jest szerzej poznać ten temat, to jeszcze zerknij tu (https://pomocprawnawniemczech.com/wykroczenia/).

Warto wspomnieć, że udowodnienie przestępstwa lub wykroczenia skarbowego może podlegać takim samym zasadom jak każdego odmiennego przestępstwa. Na wykładach studenci nauczą się, że prawo (prawnik pomoc frankowiczom) k.s. może dzielić się na materialne i procesowe.
W związku z tym zapoznają także m.in. środki zabezpieczające i rodzaje postępowań w sprawach karno skarbowych. Wiedza ta jest przekazywana studentom na specjalnych wykładach, z których potem powinni zdać stosowne egzaminy.