Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jaki rodzaj prowadzenia książki PIR wybrać?

Metoda prowadzenia księgowości to jedna z kluczowych decyzji jaką zobowiązany jest podjąć każdy właściciel firmy. Polskie przedsiębiorstwa mają trzy opcje: skorzystanie z biura rachunkowego, samodzielne prowadzenie księgowości, i zatrudnienie księgowego. Warto jest z rozwagą zastanowić się nad każdą z tych możliwości, aby w niedługim czasie nie żałować podjętego wyboru.
W tej chwili
Umowa biznesowa
Author: Startup Registry
Source: http://www.flickr.com
większość osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą i posiadających małe firmy zatrudniające do kilku osób, decyduje się na biura rachunkowe. To właśnie one gwarantują maksymalny komfort oraz oszczędność czasu i przy tym nerwów przy rozliczeniach . Doświadczone osoby posiadają ukończone szkoły, często wieloletnie doświadczenie i mogą pomóc w każdej sprawie formalnej, począwszy od zwykłego wystawienia faktury, a skończywszy na bilansie całorocznym. Jest to bezpieczna propozycja dla firm, w których wymagane są bardziej skomplikowane rozliczenia.
Prowadzenie księgowości na własną rękę jest dostępne dla każdego przedsiębiorcy (nie wymaga określonego wykształcenia czy certyfikatu). Zwłaszcza, że w rachunkowości można wykorzystywać dodatkowo oprogramowania pozwalające na łatwe prowadzenie rozliczeń.

Jak myślisz? Czy omawiany temat jest zajmujący? Jeśli tak, to kliknij w odsyłacz i przeczytaj praktyczne informacje (https://www.jwp.pl/uslugi/ochrona-praw-autorskich/) - pochłoną Cię całkowicie.

Dwie podstawowe zalety takiego rozwiązania to: samokontrola płynności finansowej w własnym przedsiębiorstwie oraz ograniczenie kosztów . Pamiętajmy mimo wszystko o postępujących zmianach w przepisach. Czy nie wpadniemy w tarapaty?
Zatrudnienie księgowej daje pewność, co do tego, że nasze księgi rachunkowe(zobacz jednolity plik kontrolny) prowadzone są w sposób rzetelny i należyty. W tym przypadku doświadczona i odpowiednio wyszkolona osoba zajmuje się sprawami księgowości, w związku z czym przedsiębiorca może poświęcić się innym sprawom firmy.


To rozwiązanie preferowane jest wówczas gdy firma ma obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych, oraz zatrudnia tzw. „siłę roboczą”, z czym wiąże się sporo dodatkowych zajęć. Oddanie spraw finansowo-księgowych i pracowniczych podmiotowi zewnętrznemu lub księgowej, uwalnia nas - zarządzających od wielu obowiązków, pozwalając całkowicie skoncentrować się na realizacji podstawowych celów przedsiębiorstwa.