Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jak zostać testerem oprogramowania?

Ostatnio powstaje coraz większa liczba nowych zawodów i profesji. Czasami odbywa się to kosztem stanowisk wymierających. Zwykle te nowe zawody wiążą się z powstawaniem nowych technologii. Współcześnie z kolei największą rolę odgrywają komputery i wszystkie pozostałe elementy z tym powiązane. Powstaje więc wiele etatów w branży technologii informacyjnej takich jak na przykład stanowisko programisty. Wśród nich jest parę zwłaszcza wartych zainteresowania. Należy do nich tester oprogramowania komputerowego.


Author: Comes S.A.
Pracowanie jako tester różnorodnych produktów polega na jak najbardziej intensywnym użytkowaniu określonej rzeczy dla wykrycia ewentualnych błędów czy niedopatrzeń firmy produkcyjnej. W kwestii programów komputerowych jest analogicznie, z tym że tester szuka uchybień powstałych przy tworzeniu aplikacji, a więc przy tworzeniu kodu. Tester oprogramowania to jeden z zawodów, cieszących się dużym zainteresowaniem.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu uważasz, że warto jest bardziej poznać to zagadnienie, to jeszcze zerknij tutaj ISO 45001.

Uznawany jest również za profesję dobrze płatną i przyszłościową.

Oczekiwania

Aby podjąć pracę w charakterze testera oprogramowania należy spełniać kilka podstawowych warunków. Najbardziej istotnym z nich jest na pewno wiedza informatyczna. Ewentualny tester programów komputerowych musi więc skończyć studia na kierunku informatyka. Wiedza tego rodzaju przydatna mu jest do przewidywania różnorodnych zdarzeń, które mogą mieć miejsce podczas użytkowania danego programu. Z pewnością jednak pracownik taki po napotkaniu ewentualnego błędu musi posiadać wiedzę, jak można go usunąć.
praca
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Poza tym tester musi charakteryzować się właściwym podejściem do testowanego towaru.

Charakterystyka zawodu

Stanowisko testera oprogramowania najczęściej charakteryzuje się elastycznym czasem pracy. Tester musi być więc bardzo dyspozycyjny, tak by w każdym momencie mógł wykonać zlecone mu zlecenie. Ewentualny wymiar czasowy oraz częstotliwość zleceń uzależniona jest jednak w największym stopniu od pracodawcy. Zamówienia IT tego typu bywają zróżnicowane. Przede wszystkim dotyczą różnych aplikacji. Niekiedy pracownik ma za zadanie również poddać testom grę komputerową. Zawód testera wiąże się jednak ze sporą odpowiedzialnością, gdyż to od niego uzależniona jest ostateczna wersja określonego programu i powinien on pilnować, by żadnego elementu nie pominąć.


Source: It Kontrakt