Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jak zaprojektować najbardziej najlepszą wizytówkę? Na co koniecznie zwracać uwagę?

Miej to na uwadze, zawsze najbardziej odpowiednie są małe, eleganckie, często bardzo kreatywne wizytówki. Wyjątkowy nośnik będący nie tylko przedłużeniem Twojej osoby, lecz również (niekiedy bardzo efektywną) reklamą. Każdy szanujący się fachowiec musi mieć swoją wizytówkę. Czy zdajesz sobie sprawę, jak powinna wyglądać?


wizytówki
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu

Zrobienie dobrej wizytówki wymaga pracy i doświadczenia, dlatego jak nie masz zdolności graficznych, zaproponuj jej wykonanie grafikowi. A co więcej, jeśli jakieś doświadczenie posiadasz, powinieneś wiedzieć na co zwrócić uwagę, bo projektowanie wizytówek to tak naprawdę nie taka prosta sprawa. Mimo niezbyt dużych rozmiarów i niepozornej formy, wizytówki oferują Ci możliwość taniej, ale skutecznej reklamy. To przedłużenie Ciebie i Twojej prezentacji. Właściwie przecież wręczenie wizytówek najczęściej następuje po wymianie paru zdań albo przedstawieniu oferty firmy. Dobrze żeby na tej ostatniej prostej wizytówka stała się Twoim sprzymierzeńcem, a nie przeszkodą. Twoja wizytówka musi być oryginalna.
Liczy się pomysł. Oczywiście są kwestie, których w sytuacji wizytówek nie można zmieniać (przykładowo rozmiar), ale nie ma ich bardzo dużo. Cała reszta tworzy szerokie spektrum możliwości. Projekt może odnosić się do tego, czym się zajmujesz, do Twojej branży. Może być stworzony z nietypowego materiału, przezroczysty, ruchomy lub cieszyć oko niezwykłym designem. Dość ważne, ażeby nie powielał wzorów. Musi być przejrzysty. Wizytówka powinna być czytelna. Jak jest na niej zbyt wiele informacji lub biuro rachunkowe sigma lub treści są scharakteryzowane w przesadzone, rozpychające się formy, to nie spełni ona swojego zadania.


Kwestie przejrzyste o wiele prościej zapamiętać i odnaleźć wśród innych projektów.
Konieczne jest, ażeby projekt był ciekawy wizualnie. Powód dla którego nie podobają mi się dwustronne, dwujęzyczne wizytówki jest prosty. Po prostu, bardzo trudno spowodować, ażeby taka wizytówka była ciekawa wizualnie. A jest to niezwykle istotna cecha. Wizytówka powinna być ładna, ale także dobra jakościowo. Czyli przynajmniej wydrukowana na dobrym, twardym papierze. Minimum to 300-350 g/m2. Jak dodasz do projektu na przykład lakierowanie wybiórcze, to nadasz jej bardziej profesjonalnego i stylowego wyglądu. Niektórzy stawiają też na szablony wizytówek. To także jest sensowne, lecz powinieneś pamiętać, by dodać coś od siebie, żeby nie być wtórnym lecz oryginalnym.