Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jak założyć spółkę z.o.o.

Oto prosty artykuł, w jakim w trzech krokach wyjaśnię, co należy zrobić, by ustanowić spółkę z.o.o.. Zakładanie spółek to proces, który może trwać kilka tygodni, ale znacząco skurczy się, jeżeli skorzystamy z usług kancelarii prawnych albo radcy prawnego.
Prawo
Author: controlarms
Source: www.flickr.com
Po pierwsze, należy stworzyć umowę potwierdzoną notarialnie. Do tej czynności konieczna jest naturalnie asysta notariusza. W umowie umieszczamy najważniejsze dane o firmie i zapisujemy zarząd spólki.

Później musimy określić kapitał zakładowy, minimum 5000 zł.

Na końcu spółkę należy zarejestrować. Przede wszystkim w KRS, gdzie w czasie do pół roku od zatwierdzenia umowy należy zanieść umowę spółki, formularze rejestrowe i dowód przelewu na 1500zł (koszt wpisu). Powinno się pamiętać też o wykazie wspólników i ich danych identyfikacyjnych. Następnie jest czas na załatwienie formalności w Urzędzie Skarbowym, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i GUSie. Od 2012 roku spółkę można zarejestrować internetowo, lecz związane jest to z przymusem posiadania podpisu elektronicznego.

Zgodnie z tym co napisałem za początku, zakładanie spółek z.o.o. może wydatnie uprościć asysta profesjonalistów. Kancelarie prawne (MMJ - porady prawne częstochowa) dadzą radę uzupełnić formalności tylko w parę dni. Na dodatek oferują spisanie umowy, co pozwala wystrzec się wielu pomyłek i problemów pojawiających się razem z tworzeniem tak ważnego dokumentu. Wynajęcie usług kancelarii prawniczych jest związane z dodatkowym kosztem, lecz jest to niewiele w porównaniu z zaletami, jakie otrzymamy. Żeby odszukać odpowiednie biuro, trzeba tylko wpisać w Google np. „radca prawny” albo „kancelaria prawna" (naturalnie, miasto trzeba zmienić pod siebie) i wyjdzie nam mnóstwo propozycji.