Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jak założyć działalność gospodarczą?

Czasami okazuje się, że powinniśmyzałożyćswojąfirmę i zakończyćwalkę z przełożonymi. Pomysł, plan biznesowy – i co następnie? Od niedawnaswoją własnądziałalnośćmożnabłyskawiczniezewidencjonować w Sieci.
Kluczem do sukcesu jest absolutniewyjątkowyplan na działalność, której jeszcze nie otworzono w Polsce. To zwyklenajtrudniejszewyzwanie, alekolejnekłopotyto"papierologia".

Jeżeli ten tekst jest dla Ciebie ciekawy, sprawdź naszą informację (http://notariuszpokojski.pl/) przedstawiającą podobny temat. Najprawdopodobniej ona też Cię zainteresuje.

Dobrze też walczyć o dotacje unijne. Zwykłedofinansowaniepozwolichociaż na nabyciepotrzebnegosprzętu. Właściwie słyniemy z papierkowych spraw itrudności w administracji, jednakw końcuzakładanie firmymożemy zacząć od komputera: wypełniamyelektroniczniewniosek.

Co to jest CEIDG?

Rejestracja firmy odbywa się w CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej). Tonowysystem dla tych osób, które rozpoczynająsamodzielnedziałania na rynku – ewidencjonujepolskiefirmy, jest bazą wiedzy i danych o nich.

Jeślinasze marzenie todziałalność gospodarcza, powinno sięzłożyćdokumenty do CEIDG, z użyciemelektronicznegodruku. Jednak ci, którzy nie mają takiej możliwości, składajądokumenty w osobiście w urzędzie gminy. Wniosek zgłasza firmę do skarbówki (firma otrzymuje NIP) i ZUS-u, jest także wnioskiem o REGON.

Istotne, że elektroniczna rejestracja jest bezpłatna, a działaćda sięrozpocząćtuż po zgłoszeniuspółki.

Składki ZUSZakładającywłasną działalność jest dla ZUS-u nie tylko ubezpieczonym, ale i płatnikiem, jeżelimapersonel. Bez względu naprzekazanieformularza do CEIDG, należyzgłosić się do ubezpieczeń społecznych. Niezbędne są do tego formularze ZUS ZUA i ZUS ZZA. Teżda się teżwysłać je drogą elektroniczną, jeślimamycertyfikowany podpis.

Zainteresował Cię ten tekst? Więc czytaj to ochrona wynalazku, co chcesz na nowej stronie, którą z radością dla Ciebie stworzyliśmy.

Ewentualniemożna je złożyćsamodzielniealbopocztą.

Własna firma się opłaca?

Własna firma ma sporo zalet i kojarzy się z swobodą, bo dopiero wtedymożemyzabrać się dorealizowaniaprywatnychplanów. Z drugiej strony jest też potężnymobowiązkiem i bywa obciążeniem. W związku z tym, że dwa lata działalności, wiążą się z niskimi składkami ZUS, odrobinę prościejodważyć się na start własnego biznesu.


Author: B.S.