Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jak wyglądają studia prawnicze w rzeczywistości

Wiele młodych ludzi myśli o pracy prawnika i o sporych pieniądzach. Przez ostatnie dekady narosło sporo fałszywych przekonań odnośnie tego zawodu, które są materiałem na dziesiątki opracowań.

prawo - książki
Spójrzmy na to od innej strony. Czy warto zdecydować się na taką karierę? Jak wygląda edukacja i czy trudno jest dostać się na szczyt?

Czemu młodzi chcą zostać prawnikiem?

Pieniądze z całą pewnością stanowią tu istotną rolę. W najlepszych biurach adwokackich są szanse na spore zarobki, ale nie jest tak od od pierwszego dnia w pracy. Jak mówi pan Robert, prawnik prawnik wrocław oferujący porady prawne w Krakowie po pierwsze "trzeba się wykazać wytrwałością i siłą przebicia, by zdobyć wymarzoną pracę".
Poza zarobkami istotny z pewnością jest prestiż zawodu i pozycja w społeczeństwie. Wokół zawodów prawniczych jest swego rodzaju aura ekskluzywności. Drogie auta, bogaci klienci, drogie garnitury. Wszystko to sprawia, że nowe osoby chcą również przystąpić do tego świata.

Jak wyglądają studia

Studia są zdecydowanie trudne i wymagają sporo poświęcenia. To głównie edukacja i czytanie wielu książek. Mamy tu na myśli o setkach różnych prawniczych książek nie zawsze łatwych do zdobycia. Można poszukać w księgarniach w sieci. Fachowa literatura zawodowa to nie ten typ książek które schodzą natychmiast, zatem możemy liczyć na rabaty. Można sprawdzić w znanych księgarniach wysyłkowych lub poszukać księgarni prawniczych. Trzeba wpisać tylko w wyszukiwarkę odpowiednie hasło i z pewnością trafimy na odpowiednie strony. Prawdopodobnie najłatwiej kupić kodeks karny lecz z innymi nie ma większych kłopotów. Przydatne mogą także okazać się popularne serwisy z aukcjami.

Najczęściej absolwenci po studiach pozbywają się książek, które nie będą im już niezbędne, zwłaszcza jeśli zdecydowali się wyspecjalizować w jakiejś dziedzinie prawa. W takiej sytuacji kodeksy możemy kupić za bardzo małe pieniądze. Wystarczy wyszukać odpowiednie aukcje, wpisując chociażby „kpc„ czy „kpa”. Zwykle kodeksy maja ślady użytkowania, czasami można poznać, że ktoś przyswajał wiedzę wspomagając się napojami kofeiną, lecz informacje o wszystkich takich wadach zamieszczone są w opisie.

Zdać aplikację

Nie dość że na studiach jest masa nauki, to na dodatek na koniec edukacji trzeba zdobyć aplikację.

Sprawdź dodatkowo takie ciekawe wskazówki ze strony (google.com/maps/place/Komornik+S%C4%85dowy+przy+S%C4%85dzie+Rejonowym+w+Ole%C5%9Bnie+Maciej+Rajczyk/@50.876384,18.422856,14z/data=%214m5%213m4%211s0x0:0xb37a1b111e8733bd%218m2%213d50.876384%214d18.4228559?hl=pl), które znajdziesz pod tym odnośnikiem - one także przedstawiają niniejsze zagadnienie.

Jest kila rodzajów aplikacji:

adwokacka
komornicza
notarialna

Raz w roku ustalany jest termin państwowego egzaminu. Po zdobyciu aplikacji przyszłego prawnika czeka dwa lata w kancelarii za niskie pieniądze. Ale warto. Wystarczy wyszukać by zobaczyć, że mądrze jest się wyspecjalizować w konkretnych dziedzinach.

Łatwo zauważyć, nie jest to najłatwiejszy wybór. Ale wiele osób stawia na taką ścieżkę kariery z powołania, a nie dla pieniędzy. Prawnicze zawody jak notariusz, komornik, syndyk dają możliwość interesującej pracy i niesienia pomocy ludziom.


Author: S.S.
Source: adwokaci-tytko.pl