Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jak wielce ważne jest monitorowanie pracy pracowników?

Jeśli jesteś prezesem dużej firmy, bez wątpliwości świetnie zdajesz sobie sprawę z faktu, jak wielce istotne jest monitorowanie na bieżąco swoich pracowników. Jeżeli ktoś ma niewielką firmę, wówczas jest w stanie ciągle sprawdzać swoich pracowników samodzielnie, jednak w przypadku większej liczby pracowników ich stałe sprawdzanie jest niemal niemożliwe.


Praca przy komputerze
Author: Libertic
Source: http://www.flickr.com
Jeśli jednakże wciąż zależy Ci na tym, aby wiedzieć, czym zajmują się Twoi pracownicy w godzinach pracy, wtedy na pewno powinny Cię zainteresować najnowsze metody sprawdzania pracowników (zobacz ile przysługuje urlopu). Dozorowanie pracowników może dziać się na parę różnych sposobów. Właściwie najbardziej popularnym z nich jest bez wątpliwości instalowanie kamer w miejscach, w których ciągle przebywają pracownicy.

Takie kamery zwykle instaluje się przykładowo w wielkich magazynach lub halach produkcyjnych po to, aby sprawdzić, czy pracownicy dla przykładu nie wynoszą czegoś z pracy. Jeśli chcesz sprawdzać, jak dużo czasu dziennie Twoi pracownicy spędzają na przerwach, wtedy możesz zamontować takie kamery przykładowo w pomieszczeniach socjalnych albo na zewnątrz firmy.

Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, wówczas z pewnością musisz pamiętać o jednym – zakładanie kamer nie jest dopuszczalne we wszystkich miejscach. Jeżeli chcesz zainstalować kamerę w jakimś miejscu, w którym za mocno będziesz naruszał prawo swoich pracowników do prywatności (przykładowo w łazience), wtedy lepiej zasięgnij porady swojego prawnika, gdyż takie działanie może być sprzeczne z przepisami prawa.

Monitorowanie pracy
Author: Victor1558
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli Twoi pracownicy wykonują głównie pracę biurową, wtedy dobrym sposobem na ich sprawdzanie będzie kategorycznie zainstalowanie na ich komputery służbowe programów, które monitorują działania Twoich pracowników w Internecie. Jeśli chcesz, możesz powiadomić o instalacji takiego programu swoich pracowników – wtedy bez wątpliwości będą o wiele bardziej uważać na to, co robią w ciągu dnia na służbowym komputerze.

To na pewno fajny pomysł na to, by spowodować, że Twoi pracownicy ( sprawdź to ) będą marnować bez wątpliwości mniej czasu, zaś więcej poświęcą go na realną pracę. Kiedy chcesz zwiększyć poziom wydajności w swojej firmie, wtedy stosowanie sposobów sprawdzania pracowników i powiadomienie ich o tym z pewnością będzie dobrym pomysłem.