Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jak usprawnić funkcjonowanie swojej firmy, plusy elektronicznego obiegu dokumentów.

Działanie współczesnych firm w coraz większym stopniu zaczyna się opierać o rozwiązania informatyczne. Coraz powszechniejsze jest używanie w codziennej pracy pakietów biurowych czy specjalnych programów do grafiki i projektowania.


księgowa rozlicza faktury
Author: Justin Hall
Source: http://www.flickr.com
Coraz większą rolę mają również programy wspomagające procesy biznesowe, nazywane też potocznie systemami ERP. Czasami są to ogromnie rozbudowane pakiety, których wdrożenie może trwać wiele miesięcy, ale po przejściu tego procesu w zasadzie wszystkie informacje jakie się pojawiają w firmie są tam dostępne. Coraz częściej oprócz systemów do zarządzania zarówno małe jak i duże firmy wykorzystują kolejne sposoby usprawniające im zwykłą pracę. Jednym z coraz częściej stosowanych narzędzi jest elektroniczny obieg dokumentów, bardzo ułatwiający pracę każdego działu. Wielu właścicieli firm trochę się obawia tego rozwiązania, bo są zdania że jest ono bardzo kosztowne i wymagające długotrwałego wdrożenia. Jak się jednak okazuje, można znaleźć na tyle elastyczne rozwiązania, że doskonale sprawdzają się w niedużych firmach, lecz można je również uruchomić w dużo większych.


Obsługa faktur - efematic
Author: Efematic
Source: http://efematic.pl/
Dobrze wdrożony elektroniczny obieg faktur i innych dokumentów może dać wiele korzyści pracownikom wielu działów.

Zobacz większą ilość detali, a zobaczysz dodatkowe treści, które z pewnością też Cię zainteresują. Nie wahaj się zatem i użyj linku umowa zlecenie wzór!

W praktyce zasada działania takich systemów jest taka, że każdy dokument, jaki zostanie do firmy dostarczony będzie skanowany przez osoby za to odpowiedzialne. Po tego typu operacji dokument jest już widoczny w systemie i da się na nim robić wszystkie operacje. Oczywiście w każdym takim systemie jest bardzo zaawansowany system uprawnień, dzięki czemu dostęp do danych dokumentów dostaną tylko użytkownicy z uprawnieniami. Dodatkowo każda czynność jest logowana, łatwo więc sprawdzić, kto i kiedy robił coś przy konkretnym dokumencie. Dzięki takim narzędziom w pierwszej kolejności znacznie zwiększa się szybkość przepływania dokumentów w firmie. Nie będzie trzeba już długo czekać na to, żeby ktoś na przykład zarejestrował fakturę albo kilka godzin spędzić na poszukiwaniach jej między działem handlowym a księgowością.