Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jak skutecznie wykorzystać okres studiów dla poprawienia swoich szans na znalezienie pracy w dobrej firmie

Okres studiów to czas, gdy młodzi ludzie wkraczają w dorosłe życie, zyskują samodzielność i zaczynają w pełni odpowiadać za siebie. Wielu studentów traktuje te kilka lat studiowania jako świetna zabawę, możliwość poznania nowych ludzi i przedłużenie młodości, inni tylko i wyłącznie się uczą, a największa część doskonale potrafi pogodzić jedno z drugim.
Lecz bez względu na to, co się będzie na studiach robić, w pewnej chwili muszą się one skończyć i konieczne będzie znalezienie swojej pierwszej pracy. Wielu żaków podczas nauki w różny sposób dorabia do pensji - są korepetytorami, zatrudniają się w knajpach i barach, lub też zajmują się innymi dorywczymi pracami. Wbrew pozorom zajęcia tego typu nie tylko dają im jakieś wsparcie dla finansów, ale również znacznie mogą zwiększyć szanse podczas szukania pracy. Wielu właścicieli firm znacznie chętniej zatrudnia absolwentów, którzy wykazują się inicjatywą oraz aktywnością, więc osoby, które dały radę pogodzić pracę z nauką są znacznie lepiej spostrzegane. Więcej porad na !

Planując szukanie pierwszej pracy należy dobrze wiedzieć, jak zabrać się za to. Przede wszystkim trzeba się dowiedzieć, jak napisać CV, to jest najważniejsza sprawa, od jakiej trzeba zacząć.
jak napisać CV
Author: 24oranges.nl
Source: http://www.flickr.com
Odpowiednio przygotowane dokumenty aplikacyjne mają fundamentalne znaczenie, bo od danych w nich zawartych będzie zależało to, czy ktoś dostanie zaproszenie na kolejne etapy. Jeśli ktoś nie wie, jak się za to zabrać, to na stronach internetowych jest mnóstwo poradników o takiej tematyce, polecamy , powinno się z nimi zapoznać żeby napisać wszystko jak najlepiej.


Jeżeli po wysłaniu dokumentów otrzyma się na nie odpowiedź, to najczęściej studenta będzie czekać pierwsza w życiu rozmowa kwalifikacyjna do pracy. Tu również należy przygotować się odpowiednio do niej, podstawą będzie rzecz jasna odpowiedni ubiór - pójście w koszulce czy z nieogolonym zarostem z miejsca dyskwalifikuje takiej osoby.

Jeżeli ten wpis jest według Ciebie godny zainteresowania, to kliknij tu! Znajdujące się tam materiały też Cię zainteresują - to bardzo użyteczne informacje!

Warto również dowiedzieć się przynajmniej podstawowych informacji o firmie, do której złożyło się aplikację, bo niekiedy pytania w tym właśnie temacie mogą paść w czasie rozmów.