Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jak się przygotować do rozliczenia rocznego?

Początek każdego roku oznacza dla przedsiębiorców mnóstwo pracy papierkowej. Jest to bowiem czas w którym należy sporządzić a także doręczyć wszystkim podwładnym formularze PIT – 11, będące podstawą do sporządzenia rocznego zeznania podatkowego PIT - 36 lub PIT – 37, które składa się we właściwym Urzędzie Skarbowym przez wzgląd na miejsce zamieszkania.
Ksiegowość
Author: Joe Haupt
Source: http://www.flickr.com
PIT -11 wystawia się za okres w roku od 1 stycznia do 31 grudnia. Przedsiębiorstwo przygotowuje go dla podatników, którzy pozyskiwali w danym roku nadprogramowe dochody bądź rozliczają się wspólnie z małżonkiem i dziećmi. Formularz obejmuje wszystkie dochody które uzyskiwał pracownik w danym zakładzie pracy. Etatowiec, który realizuje umowy o dzieło oraz zlecenia, czy też pracownicy przechodzący na emeryturę bądź rentę, albo zostały zwolnione także muszą otrzymać od pracodawcy dokument PIT – 11.

Niewiele osób wie o tym, iż rozliczenia rocznego może sporządzić za nich firma. W tej chwili jest na to zbyt późno, ale może uda się za rok. Według aktualnych przepisów osoby, które uzyskują roczne dochody wyłącznie u jednego pracodawcy, przed 10 stycznia mogą złożyć u niego dokument PIT – 12. W tym oświadczeniu podatnik zaświadcza między innymi, że w ubiegłym roku uzyskiwał dochody u jednego pracodawcy i nie będzie korzystał z ulg podatkowych.



Co można zrobić z całym stosem PITów, które musimy rozliczyć? Jeśli nie chce nam się samodzielnie klepać niezbędnych danych do darmowego programu rozliczeniowego, albo nie mamy pojęcia na temat aktualnych ulg podatkowych, np. na dzieci i za internet, w takiej sytuacji dobrze jest znaleźć odpowiednie biuro rachunkowe, które za niewielką opłatą wykona to zadanie za nas. Przypominamy, że jest to także ostatnia szansa na uzyskanie ulgi budowlanej lub remontowej za minione lata. Za rok już nie będzie takiej opcji.

Jeśli przedstawiany tekst jest dla Ciebie ciekawy, odwiedź ten link wadium przetarg, a dowiesz się większą ilość informacji, które Cię niezwykle zafascynują.



Żeby znaleźć ofertę oraz opinię o usługach firm rachunkowych, wystarczy wejść w internet i wpisać hasło „biuro rachunkowe” a następnie nazwę nazwę miasta – np. Olsztyn. Po chwili w wynikach wydzwaniania pojawią się linki. Teraz wystarczy już tylko wejść na stronę i zapoznać się z cennikiem. Średnia kwota jaką należy zapłacić kosztuje to mniej więcej od 30 do 100 zł.