Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jak rozliczyć się z urzędem skarbowym za pomocą internetu?

Rozliczając się z fiskusem jeszcze kilka lat temu każdy podatnik zobowiązany był do oddania formularza rozliczenia podatkowego w formie papierowej. Obecnie PIT może zostać złożony zarówno w formie tradycyjnej, jak również przez sieć internetowa. Ten ostatni sposób jest prostą i najszybszą odmianą rozliczenia skarbowego, gdyż pozwala na rozliczenie się z fiskusem bez potrzeby wychodzenia z domu.
Aby oddać roczny PIT - Odliczenie składek zdrowotnych w pit - nie potrzeba już stać w długich ogonkach w urzędzie skarbowym, wystarczy posłać PIT online rozliczony w programie komputerowym. Trzeba jedynie uważać aby nasze rozliczenie było poprawne.

Jedną z częstych pomyłek których dopuszczają się osoby składające PIT online, bywa niewłaściwy wybór zeznania podatkowego.

Czy wiesz, gdzie jeszcze możesz znaleźć inne tego rodzaju materiały? Jeżeli nie, to wejdź na ten link i zerknij na treść (www.gpi-tanks.com/pl/zbiorniki-ze-stali-nierdzewnej/zbiorniki-cisnieniowe/) opublikowanego w tamtym miejscu materiału.

Problemem bywa także aktualność formularzy podatkowych, albowiem E-deklaracja - tak samo jak deklaracja w klasycznej wersji - musi być formularzem aktualnym dla konkretnego roku podatkowego. Najlepiej zatem przedtem sprawdzić, czy aplikacja w której wypełniamy PIT online - - korzysta z aktualnych druków. Składając nieaktualny formularz PIT w urzędzie podatkowym narażeni jesteśmy na wezwanie do złożenia korekty albo do ponownego złożenia formularza podatkowego.

Wypełniając PIT online lub tradycyjnie musimy skorzystać z prawidłowego identyfikatora . Do niedawna wszyscy posługiwali się w kontaktach z administracją podatkową jedynie numerem identyfikacji podatkowej. Dzisiaj NIP używany jest wyłącznie przy rozliczeniach podmiotów podlegających obowiązkowi ewidencyjnemu. Pozostali podatnicy przy wypełnianiu blankietów PIT powinni w polu "identyfikator " wpisać swój numer PESEL.rozliczanie przez internet
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Innym często popełnianym błędem przy wypełnianiu e-deklaracji przez internet - - jest podanie mylnej wartości przychodu za miniony rok podatkowy. W takim przypadku podatnik nie będzie jednak w stanie wysłać e-deklaracji za pośrednictwem poczty elektronicznej, i będzie musiał ją złożyć we właściwym urzędzie fiskalnym. Taka kontrola ma na celu weryfikację tożsamości danej osoby, bowiem na formularzu papierowym musimy złożyć podpis odręczny, natomiast e-deklaracja wspomnianego podpisu nie żąda.

Składając PIT online mamy pewność że nasze dane nie zostaną przejęte przez osoby niepowołane pod warunkiem, iż zatroszczymy się o aktualizację oprogramowania antywirusowego.