Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jak rozliczyć się z urzędem skarbowym za pomocą internetu?

Rozliczając się z fiskusem jeszcze kilka lat temu każdy podatnik zobowiązany był do oddania formularza rozliczenia podatkowego w formie papierowej. Obecnie PIT może zostać złożony zarówno w formie tradycyjnej, jak również przez sieć internetowa. Ten ostatni sposób jest prostą i najszybszą odmianą rozliczenia skarbowego, gdyż pozwala na rozliczenie się z fiskusem bez potrzeby wychodzenia z domu.
Aby oddać roczny PIT - Odliczenie składek zdrowotnych w pit - nie potrzeba już stać w długich ogonkach w urzędzie skarbowym, wystarczy posłać PIT online rozliczony w programie komputerowym. Trzeba jedynie uważać aby nasze rozliczenie było poprawne.

Jedną z częstych pomyłek których dopuszczają się osoby składające PIT online, bywa niewłaściwy wybór zeznania podatkowego. Problemem bywa także aktualność formularzy podatkowych, albowiem E-deklaracja - tak samo jak deklaracja w klasycznej wersji - musi być formularzem aktualnym dla konkretnego roku podatkowego. Najlepiej zatem przedtem sprawdzić, czy aplikacja w której wypełniamy PIT online - - korzysta z aktualnych druków. Składając nieaktualny formularz PIT w urzędzie podatkowym narażeni jesteśmy na wezwanie do złożenia korekty albo do ponownego złożenia formularza podatkowego.Wypełniając PIT online lub tradycyjnie musimy skorzystać z prawidłowego identyfikatora . Do niedawna wszyscy posługiwali się w kontaktach z administracją podatkową jedynie numerem identyfikacji podatkowej. Dzisiaj NIP używany jest wyłącznie przy rozliczeniach podmiotów podlegających obowiązkowi ewidencyjnemu. Pozostali podatnicy przy wypełnianiu blankietów PIT powinni w polu "identyfikator " wpisać swój numer PESEL.

rozliczanie przez internet
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Innym często popełnianym błędem przy wypełnianiu e-deklaracji przez internet - - jest podanie mylnej wartości przychodu za miniony rok podatkowy. W takim przypadku podatnik nie będzie jednak w stanie wysłać e-deklaracji za pośrednictwem poczty elektronicznej, i będzie musiał ją złożyć we właściwym urzędzie fiskalnym. Taka kontrola ma na celu weryfikację tożsamości danej osoby, bowiem na formularzu papierowym musimy złożyć podpis odręczny, natomiast e-deklaracja wspomnianego podpisu nie żąda.

Składając PIT online mamy pewność że nasze dane nie zostaną przejęte przez osoby niepowołane pod warunkiem, iż zatroszczymy się o aktualizację oprogramowania antywirusowego.