Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jak przeprowadzić skuteczną ocenę pracownika? i jak ich zdobyć

W ostatniej dekadzie ukazało się bardzo dużo książek psychologicznych o tematyce zarządzania zasobami ludzkimi. Książki takie pomogły w powstaniu systemów i czynności, służących podniesieniu wydajności pracowników. Najprostszym narzędziem stosowanym przez większość pracodawców są raporty o zatrudnionych. Taki raport jest spisywany przez przełożonego, który ma tam opisać zatrudnionego za pomocą konkretnych kryteriów, do których należą na przykład rzetelność, samodzielność czy punktualność.
Przyjemne z pożytecznym, czyli zarabianie na wakacjach
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Ocena pracownika wystawiana przez przełożonego jest impulsem do późniejszych czynności dla podwyższenia wydajności pracowników. Żeby ten system przyniósł rezultaty, każdy pracownik powinien być oceniany indywidualnie i z najwyższą starannością. Żeby zweryfikować raport pracodawcy, ale również poszerzyć obraz pracownika, ten powinien wypełnić specjalną ankietę na swój temat. Taka ankieta musi być następnie skonsultowana z osobą z wyższego stanowiska. Proces ten przeciwdziała zawyżonej samoocenie podwładnego, która może być wykorzystana do szybkiej zmiany stanowiska. System oceny pracowników typuje osoby, których wyniki pracy są niższe od założonej średniej. Jeśli chcesz znaleźć pracowników tylko po wyżej średniej wejdź pod ten adres: . System taki ma pomóc w ustaleniu nieumiejętności takiego pracownika i zapewnienie mu właściwego szkolenia.
praca
Author: KIANO
Source: KIANO
Drugą, niezwykle istotną cechą takiego systemu jest wskazywanie podwładnych, którym należy się awans. Jeśli kierownik ocenia pracownika bardzo pozytywnie, a sporządzony przez niego raport jest zgodny z prawdą, otwiera to takiej osobie szeroką ścieżkę kariery. Badania pokazały, że osoby oceniane pozytywnie w tych ankietach osiągają bardzo szybko sukces w pracy. W grupie tego rodzaju podwładnych znajduje się nawet potencjalnych reprezentantów kadry kierowniczej. Nowa krew w kierownictwie to świeże spojrzenie na panujące tam systemy, które mogą okazać się niewłaściwe, albo po prostu mogą łatwo być poddane modernizacji. Najnowsze badania wykazały, że młody pracownik na kierowniczym stanowisku podnosi efektywność pracy, ponieważ motywuje innych ludzi do zwiększonego wysiłku dla osiągnięcia sukcesu.