Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jak powinnaś zmienić firmę zarządzającą wspólnotami mieszkaniowymi?

Jeśli właśnie zakupiłeś mieszkanie, samoczynnie zostałeś członkiem wspólnoty mieszkaniowej. Co to takiego wspólnota mieszkaniowa i jak zmienić osoby, które nią kierują, jeżeli nie jesteśmy usatysfakcjonowani z ich działalności?

Wspólnota mieszkaniowa pojawia się na mocy prawa w każdym postawionym budynku mieszkalnym, w którym właścicielem obiektów mieszkalnych jest więcej aniżeli jeden podmiot. Taka wspólnota decyduje o wszystkich najważniejszych problemach dotyczących wspólnej nieruchomości, którą stanowią grunt, jak również części budynku i narzędzia, z których może korzystać każdy mieszkaniec, nie tylko określeni właściciele lokali. Do obowiązków wspólnoty zalicza się także decydowanie o tym, jaka firma zarządzająca wspólnotami sprawować będzie rządy. W przypadku, gdy mieszkańcy nie są zadowoleni z poczynań swojego reprezentanta, mogą starać się o jego zmianę. Przeważnie pojawia się to w sytuacji braku zainteresowania potrzebami mieszkańców i nie przeprowadzania potrzebnych prac remontowych. W jaki sposób trzeba to przeprowadzić? Informacje o tym tutaj.
farby elewacyjne_slider
Author: Dekoral Professional
Source: http://echopr.pl/PRASA/trwale_kolory_na_fasadach.jpg
Przede wszystkim musimy rozpocząć od nadzwyczajnego zebrania wspólnoty, w trakcie którego dojdzie do odwołania zarządcy. Aby mogło do niego dojść, trzeba złożyć właściwy wniosek, który musi być podpisany przez właścicieli mieszkań mających 10 procent udziałów.Co więcej, w powyższym wniosku koniecznie muszą być określone dzień oraz godzina spotkania. Nie można także zapominać o dołączeniu projektu uchwały wraz z krótkim porządkiem obrad i poinformowaniu o spotkaniu wszystkich współwłaścicieli. Ostatnią kwestią jest zaproszenie notariusza, który poświadczy dymisję aktualnego zarządcy. W wielu przypadkach zarządca stara się nie dopuścić do zwołania spotkania.

Nie zwlekaj oraz sprawdź umieszczone tu uwagi na nasz temat (http://www.jwp.pl/uslugi/tajemnica-przedsiebiorstwa/). To na pewno okażą się godne Twojej uwagi informacje - zwyczajnie kliknij tutaj.

Wtedy jedynym możliwym krokiem jest indywidualne zorganizowanie pożądanych obrad oraz zaproszenie na nie zarządcy. Wielokrotnie trudnością staje się tutaj też niechęć notariuszy do zaświadczania dymisji na zebraniu przygotowanym przez wspólnotę.

Zobacz ten tekst (https://kwmediator.pl/), ponieważ on zapewne też Cię bardzo zainteresuje. Opisuje on podobną kwestię, więc nie zwlekaj i kliknij tutaj!

Dlatego trzeba znaleźć takiego, który będzie chciał przyjść i nie będzie robić żadnych niepotrzebnych kłopotów.
Na koniec należy dodać, iż na takim spotkaniu niezbędne jest natychmiastowe powołanie kolejnego zarządcy, również spośród członków wspólnoty mieszkaniowej, którzy w dalszej kolejności zajmą się wyborem nowej firmy zarządzającej.

Większa mapka