Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jak najlepiej otworzyć przedsiębiorstwo w Niemczech.

Z powodu nadmiernych finansowych obciążeń wiele osób z naszego kraju myśli poważnie o założeniu firmy w innym kraju. W związku z tym że od dziesięciu lat Polska należy do Unii Europejskiej, to nie powinno być żadnego prawnego przeciwwskazania, żeby tego nie zrobić. Do najbardziej popularnych miejsc na założenie swojej firmy poza granicami naszego kraju zaliczane są Niemcy, będące także naszym bezpośrednim sąsiadem.


Lecz jak każda tego typu decyzja, również ta będzie niosła za sobą jakieś konsekwencje. Otwierając swój biznes w innym kraju trzeba się liczyć z zupełnie odmiennymi realiami, jeśli będzie chodzić o prowadzenie biznesu, a także dobrym poznaniem obcych przepisów prawnych i skarbowych. Na otworzenie firmy w Niemczech często decydują się osoby, jakie tam już od wielu lat mają pracę, i po prostu w pewnej chwili zdecydowały się one na zaczęcie pracy na swoim. Osoby tego typu mają dużo prościej, gdyż znają z reguły język, potrafią odnaleźć się w niemieckich zwyczajach i realiach, a poza tym często mają już określoną grupę swoich klientów, z którymi mogliby rozpocząć współpracę.

niemcy
Author: Jose Monsalve 2
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli będzie chodzić o formalności, to prawo w Niemczech jest dużo przyjaźniejsze dla początkujących biznesmenów od naszego. Co prawda niektóre sprawy, takie jak złożenie wniosków, uzyskanie Nipu lub założenie konta firmowego trzeba przejść tak samo jak u nas, ale reszta mocno się różni. Po pierwsze w Niemczech nie istnieje ZUS, więc wszystkim przedsiębiorcom pozostaje niemała kwota w kieszeni przez cały rok. Kwota zwolniona od podatków jest 10 razy większa, znacznie przyjaźniejsze są również podatkowe progi. Wszystko to sprawia, że osoba ruszająca ze swoją firmą może się skupić na znajdowaniu klientów i zleceń, a nie płaceniu od samego początku danin. A że Niemcy należą także do Unii Europejskiej, to nie powinno być żadnych problemów żeby swe usługi świadczyć także dla klientów z sąsiednich krajów.

Warto zobaczyć inne polecane www, by zgłębić inne interesujące informacje na podobny temat. Nie czekaj zatem i kliknij tutaj!

Często chcąc nawiązać współpracę usługową lub handlową z nimi będzie potrzebny , lecz w praktyce jest to zwykła formalność i będzie z tym żadnego problemu.