Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jak najkorzystniej rozliczyć podatek dochodowy w firmie? Zaoszczędzić można na przykład na zakupie samochodu dla zakładu

Niemal każdy przedsiębiorca i właściciel nawet małych firm wie znakomicie, że podatki od prowadzonej działalności potrafią być naprawdę gigantyczne. Potrzeba opłacenia wszelkich podatków potrafi zabić niejedną firmę - szczególnie wówczas, gdy zleceniodawcy opóźniają się z wypłatami zaległych wynagrodzeń. Konieczność rozliczania podatków potrafi być naprawdę trudna, jednak jest kilka potrzebnych wskazówek, które spowodują, że comiesięczne rozliczanie podatku nie będzie aż takie straszne.

Jeżeli prowadzisz własną firmę, powinieneś między innymi zainteresować się tym, czy w Twoim przypadku najkorzystniejszy nie będzie liniowy podatek (czytaj też umowa) dochodowy. Będąc przedsiębiorcą, zasadniczo możesz wybierać pomiędzy rozliczaniem podatku na zasadach ogólnych a właśnie podatkiem liniowym. Ten drugi pozwala na obciążenie wszystkich dochodów podatkiem w wysokości dziewiętnastu procent, niezależnie od ich wysokości. Oczywiście podatek (czytaj też wynagrodzenie chorobowe) liniowy zazwyczaj podlega także pewnym ograniczeniom, dlatego przejście na taki sposób rozliczania się polecane jest w przypadku kiedy uzyskujesz co najmniej sto tysięcy złotych przychodu. W takich wypadkach można rozliczyć się na preferencyjnych warunkach niż inni przedsiębiorcy.
zadowoleni doradcy
Author: tec_estromberg
Source: http://www.flickr.com
Sprawa rozliczania podatku dotyczy także amortyzacji środków trwałych, które zostały kupione na firmę. Chyba każdy przedsiębiorca zadaje sobie pytanie, jak amortyzować samochód. W wypadku, kiedy zakupisz samochód na firmę, masz do wyboru trzy różne sposoby jego amortyzacji. Pierwszą z nich jest metoda liniowa, która zazwyczaj jest najbardziej korzystna. W tym przypadku amortyzacja rozpoczyna się już pierwszego miesiąca po kupnie samochód - każdego kolejnego miesiąca Zupełna amortyzacja następuje dopiero wtedy, gdy cała kwota kupna samochodu zostanie zamortyzowana. Drugą bardzo popularną metodą amortyzacji samochodu jest tak zwana metoda indywidualna.Pozwala ona na ustanowienie indywidualnej stawki dla właściwie wszystkich środków trwałych, które zostały kupione przez firmę. Takie metody rozliczania sprawdzają się najlepiej między innymi w sytuacji, gdy posiadasz w swojej firmie tak zwane środki ulepszone.
Ulepszenie środka trwałego zazwyczaj polega na tym, że już po jego zakupie dokonujesz jakichś ulepszeń w danym przedmiocie - przykładowo kupujesz na dodatek różne rzeczy do swojego samochodu. W takich sytuacjach kategorycznie najlepszą metodą amortyzacji będzie wybranie metody indywidualnej. Wtedy rozliczanie podatku będzie odbywać się niezwykle sprawnie, a na dodatek pozwoli dużo zaoszczędzić.
Tags: