Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jak można bezpiecznie pracować w magazynie

Wiele firm usługowych ma swoje magazyny, w których przechowywane są rozmaite towary. Niektóre miejsca magazynowania są nieduże, ale inne mogą zajmować sporą powierzchnię, po której nie sposób poruszać się piechotą. Bez znaczenia jednak od tego, jaki rozmiar ma magazyn posiadanej firmy, należy w nim zachowywać maksymalny poziom bezpieczeństwa, a wszelkie istotne elementy, takie jak koła do wózków widłowych, powinny być doskonałej jakości.

części do wózków zamiennych
Source: http://www.betaret.pl/
Każdy sprzęt ma być całkowicie sprawny, a zawsze w zasięgu ręki powinny znajdować się nieduże części zamienne, takie jak baterie do wózków widłowych. Bezpieczeństwo w niniejszych miejscach jest w szczególności istotne, gdyż częstokrotnie na co dzień przebywa w nich bardzo wiele osób. Za ich zdrowie jest odpowiedzialny w dużej części właściciel magazynu, więc musi on zagwarantować należyte warunki, jakie zagwarantują swobodne poruszanie się oraz bezproblemową pracę. Poza tym o bezpieczeństwo na magazynie troszczyć się powinni także sami pracownicy, zatem konieczne są właściwe szkolenia, które zapoznają ich z głównymi zasadami, jakich należy przestrzegać w miejscu pracy. Jako właściciele firmy powinniśmy zagwarantować je na początku pracy i powtarzać co pewien czas, aby mieć zupełną pewność, iż wszystko odbywa się według standardów. Szkoleń (polecam cykl szkoleniowy: rozwój kompetencji pracowników franklincovey) jak najbardziej nie musimy przeprowadzać sami, a do takich celów najmuje się najczęściej odpowiednie firmy zewnętrzne. Nad wyraz prosto znajdziemy je przez Internet i umówimy się z nimi na odpowiadającą nam datę. Utrzymanie porządku gwarancją bezpieczeństwawózek widłowy
Author: Feed My Starving Children (FMSC)
Source: http://www.flickr.com
Na magazynie mogą być trzymane różnorakie przedmioty. Jedne są spore, ale inne bardzo małe. Wiele z nich może stanowić zagrożenie dla zdrowia oraz trzeba się z nimi obchodzić niebywale delikatnie. Aby uniknąć kłopotów i niemiłych zdarzeń, niezmiernie ważne jest utrzymanie porządku na magazynie. Wszystko musi w nim mieć swoje miejsce i każdy pracownik ma wiedzieć, gdzie może odszukać określoną rzecz i gdzie odłożyć ją po zakończeniu pracy. Należy zatem sporządzić plan magazynu lub powiadomić o niniejszych kwestiach wszystkie osoby, jakie przebywają wielokrotnie na jego terenie. Umożliwi to uniknąć wielu groźnych sytuacji, jakie mogłyby skończyć się nad wyraz nieprzyjemnie zarówno dla pracownika, jak też pracodawcy.