Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jak możesz zrobić użytek ze swojego 1% podatku w roku 2016? Jakim organizacjom najbardziej potrzebne są fundusze?

Wielu z nas niejednokrotnie rozmyśla, czy są nieskomplikowane i sprawdzone narzędzia udzielania wsparcia dla organizacji pozarządowych lub ludzi potrzebujących. Nie wszyscy tymczasem słyszeli o możliwości, jakie oferuje nam państwo przy przekazywaniu rocznych deklaracji podatkowych.

Tymczasem funkcjonalność tego rozwiązania jak i obszerny wybór organizacji pożytku publicznego, które możemy wspomagać, są naprawdę imponujące.Ogłoszenia dotyczące przekazywania jednego procenta przy składaniu PITu bezproblemowo zdobędziemy pod adresem Znajduje się tam generalny, rozległy wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2016, który jest do pobrania w formacie PDF.

Jeśli nie chce nam się przekopywać się przez niezliczoneilości anonimowych firm i stowarzyszeń, możemy wykorzystać inną strategię. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę instytucji albo innego podmiotu, któremu chcielibyśmy przeznaczyć jeden procent podatku, i sprawdzić na jej witrynie internetowej, czy udostępnia taki sposób pomocy. Najczęściej na stronie głównej pokazuje się napis, który o tym powiadamia i podany jest numer KRS, który jest konieczny podczas dopełniania formalności. Więcej o tej procedurze dowiesz się pod linkiem .

Obliczanie podatku
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Oddanie swojego 1% podatku 2016 to forma pomagania zarówno łatwa, jak i bezpieczna. Stosując tę formę mamy ufność, że oddane przez nas fundusze trafią do adresata, bowiem pośrednikiem jest jedynie państwo. W spisie organizacji pożytku publicznego figurują nie tylko instytucje zajmujące się działalnością charytatywną, ale także wszelkiego rodzaju instytucje kultury, fundacje parające się rozwojem regionu lub polepszeniem życia społecznego, oraz organizacje sportowe. Takie pomaganie jest więc także rozwiązaniem nakierowanym na polepszenie naszej własnej sytuacji i środowiska, w którym żyjemy.