Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jak faktycznie płacimy obecnie? Z pewnością całkiem odmiennie niż kiedyś, choć tradycja także pozostała

Gdyby ktoś Ciebie zapytał, z którego środka płatniczego częściej korzystasz: z gotówki czy karty płatniczej, co byś odpowiedział? W ostatnich latach bowiem metody płatności ulegają zamianie, tak więc coraz więcej ludzi korzysta z nowoczesnych metod, aby za coś zapłacić. Wcześniej jedynym sposobem była gotówka, ten okres już jednocześnie minął. Obecnie, czy to podczas normalnych zakupów czy zakupów internetowych mamy możliwość płacenia standardowo, ale również kartą. To bardzo wygodne, ale i sprawdzone.
karty
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Nie jesteśmy zmuszeni nosić ze sobą grubego pliku banknotów, całe szczęście, iż minęły te czasy. Nie tylko, że było to nie za bardzo wygodne, to jednakowoż bardzo ryzykowne. Przecież w razie napadu mogliśmy stracić wszystko, co posiadaliśmy przy sobie. W sumie mogliśmy liczyć naschwytanie sprawców, ale wiele takich spraw kończy się niestety niezbyt dobrym finałem. Bez problemu też można było zgubić portfel, a wtedy mogliśmy mieć nadzieję i liczyć na dobre serce znalazcy.

Być może ktoś nam zwrócił naszą zgubę, z czego się bardzo cieszyliśmy, ale ile razy mieliśmy sytuację odwrotną, że nie dość, że ktoś nie oddał pieniędzy, to jeszcze nawet nie podrzucił nam dokumentów. Aktualnie też z łatwością możemy zgubić portfel, czym narazimy się na problemy, jednakże jeśli mamy kartę płatniczą, to możemy być pewni, że nasze pieniądze są bezpieczne. Żeby jednakowoż tak się właśnie stało
karta
Source: http://pixabay.com/
powinniśmy zaraz po zorientowaniu się, że nie mamy karty zgłosić to do naszego banku. Zastrzeżenie karty w tym momencie to pewność, że nikt nie będzie bezkarnie korzystał z naszych oszczędności.


Ponadto, korzystamy z wielu różnorodnych kart zbliżeniowych, jak na przykład karty rfid - zobacz tutaj. Jest to skrót od radio frequency identification i jest to system opierający się o fale radiowe różnej częstotliwości. Aby odczytać zapis danych potrzebne są fachowe układy elektroniczne. Są one najczęściej wbudowane właśnie w karty plastikowe. Takie karty zbliżeniowe wykorzystać można w systemach kontroli dostępu czy rejestracji czasu trwania pracy.

Gdy zainteresował Cię opisywany artykuł, to wejdź na odnośnik tutaj (www.contra-odszkodowania.pl/), jaki zaprowadzi Cię do wartościowej strony - ona szczegółowo opisuje ten temat.

Jest też wiele pozostałych zastosowań różnych kart zbliżeniowych. Łączy je przede wszystkim to, iż są w stanie ułatwić nam życie, i to na wielu poziomach. Pomagają w funkcjonowaniu firmom, jak i zwykłym obywatelom.Więcej na ten temat -