Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jak działają karty RFID? Czy są naprawdę w pełni bezpiecznie? Co robić w przypadku, kiedy taką kartę zgubimy?

W dzisiejszych czasach praktycznie pełna informatyzacja rynku powoli staje się faktem. Jeżeli typowy Polak spojrzy na przykład do swojego portfela, wówczas bez wątpienia odszuka tam co najmniej kilkanaście różnych plastikowych kart. Służą nam one nie tylko jako karty kredytowe, ale również jako karty na punkty do sklepów czy karty identyfikacyjne do różnych miejsc.
karta
Author: Yuri Samoilov
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście z pewnością najbardziej powszechne są karty debetowe i inne, które dostajemy od banku. Czasami dostajemy również inną kartę, która umożliwia nam szybkie identyfikowanie się oraz załatwianie wszelakich spraw w banku. Dzisiaj wielu Polaków posiada także karty zbliżeniowe, za pomocą których można łatwo zapłacić na przykład za zakupy w sklepie. Jeśli chcesz skorzystać z tego udogodnienia, wystarczy że zbliżysz kartę do czytnika - jeżeli Twoje zakupu nie są droższe niż pięćdziesiąt złotych, wówczas transakcja jest już zrobiona.

Pragniesz doszkolić się z owego interesującego zagadnienia? Zatem świetnie trafiłeś. Po prostu naciśnij tutaj (https://www.workservice.pl/praca/produkcja/gostyn/) i przenieś się do kolejnej witryny.Więcej na ten temat - Transcom System

Takie karty zdecydowanie mocno ułatwiają dokonywanie codziennych zakupów, dlatego nic dziwnego, że coraz więcej ludzi korzysta z takiego właśnie sposobu płatności za zakupy. Na dodatek kategorycznie masz w portfelu parę kart, które pozwalają na Twoją identyfikację. Na niewielkich plastikowych kartach mamy już dzisiaj nie tylko legitymacje uczniowskie czy studenckie, ale również dowody osobiste i prawa jazdy. Ich nieduży rozmiar pozwala na łatwe noszenie ich w jednym miejscu.


karta
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Jeśli pracujesz w instytucji, gdzie wejścia na teren budynku bronią bramki, wtedy kategorycznie masz również kartę, która umożliwia Ci wejście na teren budynku. Są to tzw. karty RFID - doczytaj - które zwykle wykorzystują fale radiowe do przesyłania danych - dzięki temu cały proces identyfikacji posiadacza karty odbywa się w zaledwie ułamki sekund.Nie da się ukryć, że w teraźniejszych czasach niewielkie plastikowe karty są wszechobecne. Najczęściej przechowujemy je wszystkie w portfelach, jednak jeżeli dojdzie do zagubienia albo kradzieży portfela, wówczas możemy mieć naprawdę spore kłopoty. Pamiętaj, aby w takich sytuacjach nie tracić zimnej krwi i niezwłocznie zgłosić zagubienie kart i dokumentów wszędzie, gdzie tylko jest to możliwe.