Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jak dobrze poprowadzić sprawy księgowe w niedużej firmie, czemu współpraca z biurem rachunkowym jest tak opłacalna.

Spora część właścicieli firm wszystkie swoje sprawy księgowe przekazuje do rachunkowego biura. W przypadku mniejszych firm jest to zupełnie uzasadnione, ponieważ jest to po prostu wygodne. Nie trzeba wtedy nikogo zatrudniać do księgowości, płacić za niego składki i prowadzić całej obsługi kadrowej. W podobnych kosztach otrzyma się od biura jedną fakturę, jaką bardzo łatwo można będzie wrzucić do ewidencji i sprawa załatwiona.


papiery księgowe
Author: The Peoples Prodigy: BOYCOTT 'The Weight of Blood'
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście przy założeniu, że się będzie miało rzetelne i sprawdzone biuro, bowiem na rynku działa ich wiele, i część z nich reprezentuje rzeczywiście słaby poziom, nie wiedząc na przykład, jakie aktualnie obowiązują stawki amortyzacji. Ty też nie wiesz? Odwiedź stronę: Web INnovative Software. Zwłaszcza problem będzie dotyczył niewielkich biur, które oferują swoje usługi za śmiesznie niskie pieniądze. Niektórzy właściciele firm mogą się na to nabrać i zaczynają współpracować, należy jednak mieć na uwadze to, że ceny na niskim poziomie często oznaczają nie najlepszą jakość, i później okazuje się, że na przykład rozliczanie delegacji krajowej zostanie źle zrobione, albo co gorsza niewłaściwie policzy się podatki (po więcej informacji zapraszam: rozliczanie delegacji krajowej).
Mając już świadomość, że dobrze prowadzone księgowe usługi jednak muszą trochę kosztować można rozpocząć poszukiwania dobrego biura.
dokumenty firmowa
Author: Simon_sees
Source: http://www.flickr.com


Unikać tu się powinno największych molochów, w jakich zostanie się jedną z setek obsługiwanych firm. Znacznie praktyczniejsze będzie, jeśli całością spraw zajmować się będzie pojedyncza osoba, jaka w pewnym momencie dobrze pozna specyfikę firmy i jej oczekiwania. Z tego też powodu dużo lepiej będą się tutaj sprawdzać niewielkie biura, operujące na lokalnym rynku, do jakich w każdej chwili można się będzie wybrać po rozwiązanie problemu. Ważne jest, żeby biuro posiadało odpowiednią polisę od cywilnej odpowiedzialności. Co prawda za wszelkie błędne zeznania przed urzędem skarbowym i tak odpowiadał będzie właściciel, lecz w sytuacji, gdy na przykład vat 7druk błędnie zostanie przygotowany i zostanie naliczona jakaś grzywna, to będzie można dochodzić rekompensaty. Dużo można o tym poczytać na stronie: vat 7 druk. Przy wyborze należy też sprawdzić, jakie kompetencje będą mieli pracownicy biura, idealnie by było, żeby byli oni doświadczonymi księgowymi.