Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jaką rzecz uczynić, aby sprawić sobie wymarzone mieszkanie?

W życiu większości z nas nadchodzi chwila, gdy zaczynamy marzyć o własnym M. Z początku jest to tylko krótkotrwała myśl, która z czasem zamienia się w czyny. Zaczynamy poszukiwania, planujemy, będąc gotowym na dostosowanie dotychczas prowadzonego życia pod kątem nowego mieszkania.
metafora kredytu mieszkaniowego
Author: American Advisors Group
Source: http://www.flickr.com
Całe przedsięwzięcie rozpoczynamy od zdecydowania w której dzielnicy chcemy zamieszkać. Rozważenia czy wolimy zielone obrzeża miasta, czy może strzeżone osiedle w centrum? Duże miasta np Kraków czy Wrocław stawiają najciekawsze inwestycje na peryferiach miasta. Jeżeli dzielnica ma dobre połączenie z miastem, jest wystarczająca ilość szkół i sklepów, na pewno nie będzie nam niczego brakowało.Te kwestie zwykle są uzależnione od możliwości finansowych, lub zdolności kredytowej.

pieniądze na kupno domu
Author: Tax Credits
Source: http://www.flickr.com
Ostatnimi czasy, najczęściej wybieraną drogą do pozyskania funduszy na zakup własnego mieszkania stały się kredyty mieszkaniowe. Dziś przeciętnego Kowalskiego nie stać na tak duże inwestycje. Jeśli nawet istnieją osoby które stać na tego typu zakup czy częściowe pokrycie jej kosztu – nadal wybierają kredyt. Okazuje się to bowiem bardziej opłacalne niż wydawanie własnych oszczędności czy też zapożyczanie się u rodziny. Kredyt mieszkaniowy wiąże się z zobowiązaniem wobec banku na dłuższy czas, dlatego daje możliwość rozsądnego rozłożenia spłaty naszego zobowiązania. Banki przygotują dla nas taki okres kredytowania, który zagwarantuje nam wysokość miesięcznej raty dostosowaną do naszych możliwości finansowych.

Kupno mieszkania na kredyt to najbezpieczniejsza i najpewniejsza idea na lokatę kapitału - można zaciągnąć kredyty (kredyt konsolidacyjny dla firm), nabyć atrakcyjnie ulokowane mieszkanie, wynająć tak, by samo się finansowało, a następnie po pewnym czasie stać się niezależnym właścicielem mieszkania wolego od jakichkolwiek zobowiązań.

Musimy jednak mieć na uwadze, iż jest to pożyczkami (zobacz pożyczka pod nieruchomość) długoterminowa, będziemy zobowiązani spłacać przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat naszego życia. Na rynku znajdziemy wiele kredytów mieszkaniowych, dlatego w razie wątpliwości, pożądane jest zgłosić się do obiektywnego doradcy kredytowego, który pomoże nam rozwiać nasze wątpliwości.