Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Formy podatku dla osób wynajmujących dom

Osoba, która wypożycza mieszkanie jest zobowiązana do uiszczenia podatku do Urzędu Skarbowego od pozyskanego z najmu dochodu. Jakim sposobem to winna uczynić określa regulacja o podatku dochodowym od osób fizycznych i regulamin o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych profitów uzyskiwanych przez osoby fizyczne.
Inwestycje, nieruchomości
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Jak zaczynamy wynajem mieszkania i wolimy opłacać ryczałt od dochodów z takiego tytułu winniśmy oddać deklaracja o wyborze tej formy opodatkowania naczelnikowi urzędu skarbowego właściwego ze względu na miejsce zameldowania nie dalej aniżeli do 20 dnia miesiąca zachodzącego po miesiącu, w jakim uzyskał pierwszy dochód z tego tytułu. Wynajmujący lokale winni rozważyć, która postać opodatkowania jest w ich indywidualnym przypadku najbardziej odpowiednia . Dostępne dla osób nieprowadzących działalności ekonomicznej w aspekcie wynajmowania nieruchomości są dwa niezwykle różne rodzaje rozrachunków z fiskusem: z pomocą podatku od dochodów ewidencjonowanych (stawka 8,5%), na zasadach schematycznych (stawki progresywne 18% i 32%).mieszkania do wynajęcia
Source: flickr.com
Wydawać by się mogło, że nader interesującą postacią rozliczeń dla płacącego podatki stanowiłoby podatku o stawce 8,5%, lecz to może być złudne. Mniejsza stopa liczona jest od przychodu, a więc po prostu od kwoty przyjmowanego przez właściciela czynszu. W przypadku rozrachunki na zasadach ogólnych (stawka 18 i 32%) bazą do wyznaczenia podatku od wynajmu jest nie przychód, lecz dochód, a więc przychód pomniejszony o koszty jego uzyskania.

Na pewno przyda Ci się darmowy wgląd do naszej nowej witryny. Nie czekaj, tym bardziej jeżeli zaciekawiły Cię omówione tutaj wpisy.

W efekcie może się okazać, że podatek za wynajem obliczany na regułach ogólnych będzie, pomimo wyższej stawki w gruncie rzeczy finansowo niższy aniżeli w przypadku rozliczania ryczałtem ze stawką 8,5% (sporo więcej odnajdziesz pod tym adresem na Pożądane byłoby zwrócić uwagę, że poza corocznym odprowadzaniem podatku z tytułu umowy najmu, wynajmujący zobligowany jest także każdego miesiąca lub kwartalnie wpłacić do urzędu skarbowego zaliczkę na podatek. W celu policzenia wysokości zadatków, trzeba obliczyć uzyskane dochody pełne.