Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Firma nie chce dostarczyć ci gotówki? Mamy na to strategia!

Jesteśmy w otoczeniu, w którym różnego typu debety i kredyty nie prezentują choćby minimalnego novum. Czerpie się z nich na każdym kroku, co znaczy, iż notorycznie dochodzi do sytuacji, w której pożyczkobiorca nie uiszcza należności punktualnie.


odzyskiwanie długów


Podobnie bywa, jeśli zawieramy z kimś umowę z odroczonym terminem płatności.

Zainteresowały Cię te treści? Szalenie nas to raduje i od razu zapraszamy Cię do serwisu twórcy po nową dawkę szczegółów.

Co wówczas uczynić?
dokumenty w archiwizacji
Author: Gunnar Bothner-By
Source: http://www.flickr.com


Pierwszym i głównym działaniem jest stworzenie katalogu osób lub firm zalegających z spłatą należności. Taka długa lista dłużników jest sporządzona dla określonego przedsiębiorstwa, ale nierzadko układa się ją i udostępnia (np. w sieci), zbierając dane od różnych wierzycieli. Ta druga alternatywa daje większe opcje, jeśli chodzi o ocenę sprawności konkretnego dłużnika. O ile przy przeglądaniu listy dłużników zobaczymy, że ów człowiek bądź firma zalega z płatnościami w pięciu odmiennych miejscach, prawdopodobnie oszacujemy go jako mniej pewnego aniżeli takiego, jaki na liście nie występuje względnie tyczy się go zaledwie 1 wpis na niewielką sumę. Inną drogą odzyskiwania zadłużeń jest zatrudnienie zawodowców.


Jak grzyby po deszczu wyrastają firmy windykacyjne, które interesują się realizacją zobowiązań. Niektóre same tworzą listy dłużników, pozostałe skupiają się jedynie na postępowaniach bezpośrednich. W praktyce zwykle odkupują one zobowiązanie od pożyczkodawcy i w tym momencie same stają się wierzycielem tej kwoty. Odzyskiwanie długów tą metodą ma ten walor, że jest stosunkowo prędkie.


Jako że windykator odbiera od nas dane zobowiązanie, to zdobywamy pieniądze - a przynajmniej ich część - bezzwłocznie, co może być zasadnicze dla funkcjonowania naszej firmy. Trzeba jednak cierpliwie przestudiować umowę, w jaki sposób windykatorzy się z nami rozliczą.