Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Ekologiczne gospodarstwa mają przyszłość

Bardzo dużo mówi się o jakości artykułów spożywczych. Ludzie poszukują żywności jak najwyższej jakości, najlepiej z organicznych upraw i hodowli. Oczywiście, w wielu sklepach ciągle królują nijakie produkty, jednak są też półki z produktami ekologicznymi.


rolnictwo ekologiczne TÜV Rheinland Polska
Author: TÜV Rheinland Polska
Source: TÜV Rheinland Polska
Czy to opłacalne?
Rolnictwo ekologiczne wymaga sporo zachodu. Na samym początku należy wybrać odpowiednie nasiona, rozplanować cały proces, sprawdzić których nawozów wolno nam używać itp. Wiąże się to z większymi nakładami pieniężnymi, niż przy zwyczajnych uprawach, gdzie tak naprawdę liczy się tylko to, by zbiory były jak największe. Przy uprawach ekologicznych najczęściej plony są mniejsze, ale za to wyższej jakości. Ma to również odbicie w cenie zakupu.

Jeśli czytasz niniejszy tekst, to z pewnością jest on dla Ciebie niesamowicie interesujący. Tutaj także jest notka spod linku (https://jadenapodlasie.pl/oferty/atrakcje/zwiedzanie-i-kultura-podlasia), która posiada równie ciekawe tematy.

Żywność ekologiczna jest droższa, lecz odbiorcy zdają już sobie sprawę, że płacą za jakość.

Ekologiczne hodowle
Naturalnie dotyczy to nie tylko upraw roślin. Ekologia ma swoje miejsce także w hodowli zwierząt. I to nie tylko sztuk, które sprzedawane są na mięso, lecz również na przykład mlecznych krów. W takim wypadku istotne są pasze, wszystko co zwierzę je w zasadzie. Te same wymagania są co do kur niosek - niezwykle konkretne wymagania należy spełnić, aby jaja zostały uznane za ekologiczne.

Istotne normy
Bardzo dużo słyszy się ostatnio o różnego typu normach i certyfikatach dla gospodarstw rolnych. Choćby norma 14001 (sprawdź: ) określa metody kierowania gospodarstwem, by ograniczyć negatywne wpływy na środowisko. Dobrze jest dowiedzieć się jak tego rodzaju normę wprowadzić w życie, bo to naturalnie sprawia, że gospodarstwo zyskuje nie tylko prestiż, ale także staje się dobrym partnerem w interesach

Na początku powinniśmy wprowadzić dobry zintegrowany system zarządzania gospodarstwem. Obecnie to ogromne udogodnienie, szczególnie dla dużych gospodarstw. Gdy chcemy otrzymać certyfikaty, ten system ułatwia sprawdzanie wszelkiego typu procedur. Najlepiej wyszukać taki, który będzie łatwy w obsłudze i w prosty sposób będzie prezentował wszelkie interesujące nas dane. Bez problemu można znaleźć firmy proponujące takiego rodzaju rozwiązania. By gospodarstwo było prawdziwie europejskim biznesem takiego typu wdrożenie sap wdrożenia to podstawa.