Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Dzień pracy magazyniera, czyli od skanowania do wyniesienia śmieci

Praca powiązana z segregowaniem produktów przeważnie wykonywana jest na zapleczach magazynowych większych marketów lub małych zakładów, obracających na rynku jednym, maks kilkoma wytworami. Co mają wiedzieć pracownicy sortowni, czego można się spodziewać w takiej pracy, których błędów unikać jak ognia, na jakie oczekiwania się przygotować?


Wózek magazynowy
Author: darkday
Source: http://www.flickr.com
Sortowanie to po prostu szeregowane, porządkowe prace wykonywane najczęściej na magazynie. Sortowaniu podlega niemal wszystko, nie tylko produkty do skonsumowania - od odpadów przez części do sprzętów, po zamienniki w warsztacie przemysłowym.

W pracach fizycznych zatrudnia się w czasie sezonu ludzi sortujących owoce i warzywa, żeby zatowarowane skrzynki mogły być podstawione prosto do sprzedaży. Kompletowaniu podlegają też używane ubrania, które znajdziemy później w sklepach z używanymi ciuchami.

Nie są to oferty pracy Grójec, które wymagają typowych uprawnień i co najmniej magistra - na typowego magazyniera wystarczy wykształcenie średnie lub techniczne. Kluczowa w tym miejscu jest samodyscyplina i sprawna organizacja pracy. W większych korporacjach, gdzie sortujący są nadzorowani nie tylko okiem szefa, ale też kamerami, ich praca (zobacz najbardziej opłacalne zawody) podlega większej kontroli. W pomniejszych firmach rośnie rola zaufania w relacjach szefa z zatrudnionym pracownikiem sortowni. Przez miesiące, lata takiej pracy (więcej), taki pracownik nabywa wartość bezcenną: wie o każdym kącie, półkach i produktach na nich gromadzonych z datami ważności włącznie. Nowa osoba zatrudniona na to miejsce musi uczyć się koordynacji od nowa.

Author: HEMMERSBACH
Pracownicy sortowni muszą być gotowi do pracy wyładunkowej. Krzepa fizyczna jest przydatna też w logistyce, w wychodzeniu z czterech ścian magazynu. Przydatne okazuje się również prawo jazdy, by magazynier mógł wspomóc, a nawet zastępować w zaufaniu kuriera. Praca Grójec przy sortowaniu to rutynowa sprawa, szczególnie w branży spożywczej. Etat w pracy na sortowaniu może wydawać się z początku trudny, szczególnie gdy w typowo intensywnej fizycznie pracy wynagrodzenie niewiele przekracza tysiąc złotych na miesiąc. Stawki za granicą, szczególnie przy zleceniach okresowych w porównaniu z polskimi, opłacają się zdecydowanie bardziej.
Autor