Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Dzięki radom radcy dowiemy się, gdzie skierować kroki w chwili, gdy mamy zamiar otworzyć swoją działalność gospodarczą

Zakładanie spółek w naszym kraju wymaga spełnienia bardzo wielu wymagań formalnych, których załatwienie zabiera wiele czasu. W przypadku na przykład spółki cywilnej istotne jest pamiętanie o bardzo wielu szczegółach.


Przepisy w Polsce są tutaj bardzo restrykcyjne i nie nadają pola do różnego rodzaju nadużyć. Umowa cywilna powinna posiadać takie dane, jak wzmianka o wspólnikach, precyzyjna data zawarcia umowy, czas działania spółki czy też kwestie wyjaśniające, jak zysk będzie dzielony. Współwłaścicielami w tego typu spółce nie są wyłącznie podmioty fizyczne. Też spółki mają prawo zawierać takie porozumienia.
prawo
Source: www.morguefile.com

Radca prawny na terenie Katowic jest taką osobą, która dobrze doradzi nam w bardzo ważnych kwestiach, które dotyczą spółek cywilnych. Dzięki jego poradom dowiemy się, gdzie skierować kroki w chwili, gdy mamy zamiar założyć swą działalność. Wizyta w UM lub Urzędzie Gminy jest w tym przypadku podstawą. Niezbędne jest dodanie naszej spółki do ewidencji działalności. Jest to odpłatne i wynosi ok. 100 złotych. Wpis musi być profesjonalnie przygotowany i nie ma prawa zawierać żadnych nieścisłości. Odwiedzić należy też szereg innych instytucji. Chodzi między innymi o GUS. W nim otrzymujemy numer Regon. Aby go dostać musimy przedłożyć odpowiedni wniosek. Potem pozostaje uzupełnienie formalności. Przez nie trzeba rozumieć załatwienie sobie strona http://www.pieczatki.pl/wzory_odbic/pieczatki_kieszonkowe. Chociaż nie jest to dziś obowiązkową czynnością dobrze jest ją posiadać. Bezwarunkowo należy za to posiadać rachunek firmowy, który musi być założony. Prawnie posiadanie rachunku nie jest obowiązkowe, ale w realiach nie mamy innego wyjścia.


Kancelaria prawna na terenie Katowic jeśli tylko dostanie tego typu zlecenie może wykonać rejestrację naszej działalności gospodarczej. Gdy pojawi się taka potrzeba weźmie odpowiedzialność za dopełnienie wszystkich kwestii powiązanych z formalnościami, które dotyczą ZUS jak i US. Dość często jest tak, że poradzenie sobie z tymi instytucjami jest zdecydowanie najtrudniejsze z punktu widzenia młodego przedsiębiorcy.