Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Doglądanie szczerości kandydatów na wyższe stanowiska

Ludzie mają gigantyczny wpływ na to, co dzieje się w ich otoczeniu. Społeczeństwo nie ustanawia tylko przywództwo, lecz przede wszystkim mieszkańcy i to oni posiadają najwięcej do powiedzenia. Najlepszym na to dowodem są wybory, w podobny sposób prezydenckie, parlamentarne, jak i miejskie. Gdyby nie głosy wyborców, nie było by osób rządzących.

www
Author: Auburn Alumni Association
Source: http://www.flickr.com
W następstwie tego w okresie wyborczym kandydaci na wiadome stanowiska, dokładają wszelkich starań aby zdobyć sobie przychylność swoich wyborców. Składają oni wtenczas rozmaite obietnice, jakie mają wielki wpływ na opinię mieszkańców i na ich głosy. Obietnice te tyczą się rozmaitych kwestii, nadrzędnie jednakże wszystkie one stwierdzają, że życie obywateli będzie dużo lepsze, niż przed wyborami. Spis takich obietnic pretendentów, jest niezwykle długa i to u każdego jednego aspiranta.

Częstokroć jednakże zdarza się tak, że obietnice te szybko są łamane. Notorycznie zaraz po wyborach. Ludzie niejednokrotnie zapominają o tych obietnicach, ponieważ było ich tak dużo, że nie sposób było je zapamiętać. Szczęśliwie jest coś takiego jak monitoring obietnic wyborczych, który przeważą mieszkańcy niesłychanie zaangażowani w życie społeczeństwa - dowiedz się więcej.

Monitoring taki polega ma tym, że już w okresie wyborczym osoby się tym interesujące, spisują dokładnie wszelkie obietnice wiadomych kandydatów. Po wyborach natomiast pilnie śledzą działalność osób które wygrały wybory i ściśle rozliczają ich z wszelkich obietnic złożonych wyborcom. Komunikaty takie przekazują obywatelom w przeróżny sposób.


Albo poprzez artykuły w miejskich gazetach, lub przez blogi internetowe, lub powiadają o tym na głos. Jeśli ktoś wywiązuje się ściśle ze swoich obietnic, w takim razie mieszkańcy są nadzwyczaj zadowoleni i w kolejnych wyborach znów będą na taką osobę głosować.

Jeżeli jednak ktoś w tej materii mocno nawalił, wówczas osoba ta nie będzie zbytnio popularna, a w następujących wyborach nikt już na nią nie zagłosuje. Dlatego każdy pretendent na wyższe stanowisko musi się przygotować do wyborów we właściwy sposób. Nikt nie ma prawa tworzyć fałszywych obietnic, a każda taka próba zostanie błyskawicznie wykazana przez dynamicznych mieszkańców w społeczeństwie.