Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Dofinansowanie na rozwinięcie swojej działalności

Wiele osób ma podobny problem - mają pomysł na biznes, lecz nie mają wystarczającą ilością środków na rozpoczęcie działalności. Skąd pozyskać środki na własną firmę?

Dotacje dla nowych firm to szansa dla tych, którzy mają cel by powołać do życia własną firmę lub zadbać o rozwój już funkcjonującej już firmy, jednak nie posiadają odpowiednich środków.
negocjacje biznesowe
Author: Kat Veilux
Source: http://www.flickr.com
Dzięki wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele łatwiej jest urzeczywistnić przedsiębiorcom pomysł na własny biznes. Korzystanie z pomocy oferowanej przez fundusze unijne czy urzędy pracy na pewno widocznie wpływa na rozwój firmy oraz poprawę jej konkurencyjności.

Jeżeli podoba Ci się przedstawiany tekst i masz chęć zdobyć więcej informacji, to pomoże Ci odnośnik tutaj (http://ubezpieczenia-gcu.pl/) - w tamtym miejscu znajdziesz interesujące informacje.

Zakładając, że chociaż część tych osób utrzyma się przez dłuższy okres na rynku - są szanse, że będą się rozwijać i zatrudniać kolejnych pracowników. Udzielając więc dotacji, Urząd Pracy w pewien sposób dostarcza powiatowi nowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzą nowe miejsca pracy dla bezrobotnych.

Gdy mowa o funduszach pochodzących z Unii Europejskiej, jak na przykład dotacje dla nowych firm, musimy mieć na uwadze, że pomyślna decyzja odnośnie dotacji nie upoważnia nas do zaniechania wypełniania obowiązków nałożonych przez instytucję dofinansowującą. Najważniejszy z nich, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, a w razie niedotrzymania zobowiązania - dokonania zwrotu otrzymanych pieniędzy razem z odsetkami.

Prowadzenie firmy jest stosunkowo proste, kiedy na bieżąco przychody pokrywają bieżące wydatki. To jednak sytuacja wymarzona, która tak naprawdę nie zawsze prezentuje się tak kolorowo. Trudno wówczas uporać się z finansowymi problemami bez systemu wsparcia – banku, który może zagwarantować płynność finansową.Gdy zobowiązań w firmie jest sporo, raty kredytu wynoszą więcej niż comiesięczne zyski, łatwo popaść w długi. W takich chwilach należy skorzystać z ofert banku i konsolidować zobowiązania. Przed podpisaniem umowy z bankiem należy jednak rozważyć finansowe możliwości firmy i liczyć się z obowiązkami. Jeżeli ma to nam pomóc w spłacie zadłużenia, a pojedyncza rata nie jest większa od sumy pozostałych kredytów - konsolidacja jest dobrym rozwiązaniem.