Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Doceniajmy pracę twórców - ochrona własności intelektualnej

Słynnemu włoskiemu skrzypkowi i kompozytorowi, Paganiniemu nigdy nie zdarzało się zostawiać nut na stojaku na nuty, gdyż nie dopuszczał do siebie myśli by ktoś mógł zrobić ich kopię. Kiedy grał na próbie kadencję w swoim koncercie orkiestra wpatrzona była, jak przesuwa po strunach palcami, wstrzymywał swe popisy i mówił do zgromadzonych: "i tak dalej". Opuszczał ją podczas prób, żeby nikt nie mógł jej skopiować.

Jest to znakomity przykład tego, że własność intelektualna, jej temat, nigdy nie był człowiekowi obojętny. Nawet w czasach gdy kompozycji Paganiniego nie można było zgrywać na mp3... W dzisiejszych czasach także nie każdy muzyk pokazuje swoje kompozycje w internecie czy dodaje je na YouTube, by usłyszał o nich cały świat. Jeżeli istnieją takowi – ich wybór, ale uszanujmy też wybór tych, którzy nie widzą powodów by ich praca była przedstawiana w ten sposób. Kopiowanie, ściąganie w tej sytuacji jest po prostu wykroczeniem przeciw czyjejś własności, zagarnięciem ”produktu” ludzkiego umysłu.
work in office
Author: Tina Fox
Source: http://www.flickr.com
Każdy pomysł, który wytworzy osoba przy użyciu swego intelektu, a co jest oryginalne, do tej pory niepospolite, określamy własnością intelektualną. (News nieuczciwe praktyki rynkowe) Są to szczególnie utwory muzyczne (w tym ich słowa), patenty czy znaki towarowe. Skutki ich zakłócenia mogą nas kosztować nie tylko sporo nerwów czy straconego czasu, ale również i pieniędzy.Wyobraźmy sobie, że to my jesteśmy po drugiej stronie, i któregoś dnia okazało się, że to co stworzyliśmy nie zostało docenione tak jak byśmy tego chcieli. Przykładowo, ogłoszono konkurs w firmie kosmetycznej, w której jesteśmy pracownikiem na logo właśnie powstającego szamponu. Nie spaliśmy po nocach, ale projekt ostatecznie przystąpił do konkursu. Wygrał, ale podjęto decyzję w międzyczasie, iż po niewielkich modyfikacjach będzie zdobił opakowanie kremu. (Sprawdź co to są prawa autorskie) Bez obaw - logo podlega ochronie wynikającej z przepisów prawa więc jakiekolwiek zmiany - muszą uzyskać naszą aprobatę.

Bądźmy tego świadomi, iż wytwór pracy twórczej każdego z nas, który ze względu na swoją wyjątkowość a także znaczną doniosłość ekonomiczną, gospodarczą czy rozwojową zawsze zasługuje na ochronę.

Zainteresowany zagadnieniem? Poczytaj o tym więcej. Dlatego użyj adresu (https://www.bhpprofesjonalnie.pl/szkolenia-bhp-piaseczno/), który przekieruje Cię na stronę! Zapraszamy!

Szanujmy więc owoc pracy twórców, wzbudzając ich motywację na dalszy rozwój.
Źródło: