Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Dobór właściwego typu zewnętrznego finansowania stanowi trudność dla wielu firm. Dotyczy to zarówno dużych firm o ugruntowanej pozycji jak i małych firm.

Dobór dobrego typu zewnętrznego finansowania stanowi problem dla wielu firm. Tyczy się to zarówno dużych przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji ale także firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. W kontekście startupów droga do zdobycia dofinansowania jest jeszcze dłuższa, chociażby ze względu na niską zdolność kredytową lub brak historii kredytowej.

akt - firma
Author: Emiliano García-Page Sánchez
Source: http://www.flickr.com
firma - image
Author: Gobierno de Castilla-La Mancha
Source: http://www.flickr.com
firma - fotografia
Author: Agencia de Noticias ANDES
Source: http://www.flickr.com
Planując otrzymać dotacje na inwestycje przedsiębiorca powinien rozważyć różne dostępne opcje. Najbardziej znanym typem dofinansowania są dotacje pochodzące z Unii Europejskiej (dowiedz się więcej), w ostatnim czasie zmienia się jednak polityka unijna, w ramach której dotacje zostaną pomału zastępowane pożyczkami zwrotnymi. Na dotacje w pierwszym rzucie będą mogły liczyć firmy planujące projekty o bardzo wysokim poziomie innowacyjności, prowadzone razem z naukowcami. Kolejnym rodzajem finansowania firmy są klasyczne pożyczki i leasingi. Są one dużo łatwiejsze do otrzymania niż dotacje unijne, jednak ich niewątpliwym minusem jest konieczność zwrócenia otrzymanych środków. Interesującą alternatywą może być crowdfunding. Jest to pewnego rodzaju zbiórka pieniędzy na inwestycje za pomocą specjalnych portali internetowych, dzięki którym prywatni inwestorzy mogą dofinansować przedstawione tam projekty. Ostatnim typem finansowania dla ludzi chcących założyć swoją firmę może być startup venture capital - sprawdź co to jest startup venture capital. W takiej sytuacji inwestorzy indywidualni oraz doświadczone fundusze przekazują pieniądze bezpośrednio firmom prywatnym. Ideą jest tutaj długoterminowy zysk pochodzący ze zwiększenia się wartości udziałów spółki. Na nieszczęście dla osób zainteresowanych tym typem finansowania, w związku z dosyć wysokim poziomem ryzyka inwestycyjnego, fundusze VC są dosyć wybredni i przyznają środki tylko niewielkiemu odsetkowi pojawiających się startupów Reszta odrzucane są z różnych powodów, chociaż częstokroć am to związek z reprezentowaniem mało przyszłościowych gałęzi handlu.

Jeżeli dokładnie chcesz poznać informacje na opisywany wątek, to obowiązkowo wejdź na proponowany artykuł (http://www.pischool.pl/kontakt/). W tamtym miejscu są ciekawe wiadomości, które zostaną Ci w głowie na długi czas.

Co więcej fundusze VC poza oczywistymi zaletami, mają także swoje wady. Głowna jest taka, że w zamian za otrzymane środki, twórca startupu oddaje swoje udziały, częstokroć tracąc przy tym całkowitą kontrolę nad losami własnej firmy i musza dzielić się przychodami. Zdarza się także, że przychody na mniejsza skalę, bez inwestycji VC, mogą być dla samych przedsiębiorców większe.

Konkludując, obecnie istnieje wiele form finansowania dla przedsiębiorców, którzy planują otworzyć własną firmę.

Spodobał Ci taki tekst? To ekstra, sprawdź stronę (http://mpgold.pl/) pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na zbliżony temat.

Naturalnie nie każda osoba może skorzystania ze wszystkich dostępnych form, jednak wystarczy odrobina zachodu i każdy powinien znajdzie coś dla siebie.