Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Dlaczego warto się uczyć języka naszych sąsiadów?

Przez wiele lat posiadaliśmy uczulenie na języki naszych wschodnich sąsiadów. Strasznie kojarzył nam się język rosyjski, stąd też niewiele osób chciało się go uczyć. Naturalnie, w poprzednim ustroju był to obowiązkowy język obcy w każdej placówce oświatowej, od morza, aż po Tatry. Ale odkąd wywalczyliśmy niepodległość, język Puszkina, pomimo swojej niezwykłej urody, mocniej kojarzył nam się z cierpieniami, jakich doznaliśmy od Rosjan. Ta obsesja na szczęście odchodzi w zapomnienie i dziś mnóstwo młodych ludzi pragnie poznać język naszych potężnych sąsiadów ze Wschodu.

A przez cały ten czas dyskryminowaliśmy języki naszych pozostałych słowiańskich braci. Ukraiński czy białoruski były dla nas tylko odmianą rosyjskiego i nie mieliśmy w zwyczaju traktować ich poważnie, zwłaszcza, że znając tylko rosyjski można się było bez problemu porozumiewać na terenie całego Związku Radzieckiego.

książka ukraińska
Author: felixum8888
Source: http://www.flickr.com
A przecież język ukraiński ma bogatą tradycję, także piśmienniczą. Nasi sąsiedzi zza Buga mają swoich wielkich wieszczów narodowych oraz twórców literackich, stąd też nieporozumieniem jest wpychanie go do jednego worka z językiem rosyjskim.

Piękno języka ukraińskiego to nie ostatni powód, by się go uczyć. Ze względu na to, że Ukraina to nasz sąsiad, rozwija się nasza relacja w sferze ekonomicznej, a także kulturalnej.

Obowiązkowo zweryfikuj ofertę (http://ogrodymaskulanis.pl/) odnoszące się do archiwum pokrewnych materiałów. Są one umieszczone na podobnym portalu - zobacz je.

Tworzy się liczne wspólne instytucje i wydarzenia. Polscy przedsiębiorcy robią z kolegami z Ukrainy wiele dochodowych interesów. Dlatego tak istotna jest znajomość języka ukraińskiego. Jeśli pragniemy współpracować z Ukrainą, powinniśmy potraktować ją jak poważnego partnera, który zasługuje na szacunek.

Z tego powodu dużo młodych widzi swoją przyszłość właśnie w tym kraju.

Zainteresował Cię ten artykuł? Kliknij i sprawdź zawieszki na wódkę weselną teraz, w tym miejscu znajdziesz coś, co prawdopodobnie także jest wartościowe.

Dlatego wybierają kierunki filologiczne albo wykupują kursy tego języka. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest tłumacz przysięgły ukraiński jak . Ten zawód otwiera przed nami mnóstwo możliwości. Jest to również wyjątkowo intratne zajęcie. Warto przejrzeć gazety, aby przekonać się jak często potrzebne są osoby ze znajomością języka ukraińskiego. Warto skorzystać z tej wyjątkowej szansy, a przy okazji poznać niezwykłą kulturę, tak nam przecież bliską.


Author: M.G.