Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Dlaczego dobrze jest łączyć pracę na etacie z własną działalnością gospodarczą

Pracując na podstawie umowy o pracę czujemy się pewnie, albowiem ochrania nas prawo pracy. Posiadamy różne uprawnienia pracownicze, takie jak na przykład płatny urlop, chlebodawca opłaca za nas składki ZUS oraz chorobowe, nie mamy powodu więc się tym troskać. Co więcej, nawet nie musimy na własną rękę rozliczać podatku jeśli nie chcemy wykorzystywać ulg podatkowych. Takie wyjście najlepsze jest dla tych z nas, którzy nie chcą prowadzić lub nie mają pomysłu na własny interes.

Jeśli jednak masz pomysł na prywatny biznes, jednak boisz się „rzucić się na głęboką wodę”, świetnym przedsięwzięciem może być umowa o pracę i działalność gospodarcza. Takowe rozwiązanie powoduje, że możemy zyskać jeżeli idzie o składki ZUS, gdyż jesteśmy już pracownikiem na umowę o pracę i równocześnie posiadaczem firmy. Występuje zbieżność płatności składek , skutkiem tego mamy możność płacenia o wiele niższej składki firmowego ZUS-u (z zastrzeżeniem jednakże iż na mocy umowy o pracę nasz dochód jest równy przynajmniej minimalnemu uposażeniu). Jest to moim zdaniem niezłe rozwiązanie dla tych przedsiębiorców którzy dopiero zaczynają aktywność bądź ich firma z założenia ma stać się kolejnym źródłem przychodu. Dla przykładu zarabiam jako księgowy w jakimś zakładzie lecz mym hobby jest wyrób biżuterii.
podatki wzrosty zarobki
Author: Simon Cunningham
Source: http://www.flickr.com
Chcę w sposób legalny zyskiwać na mym zamiłowaniu więc zestawiam umowę o pracę i działalność gospodarczą. Może być to w takim przypadku doskonałe rozwiązanie. Kiedy już nasza działalność nabierze prędkości, najprawdopodobniej będziemy pragnęli rozwinąć naszą firmę, co może nastręczać rozbudowy albo unowocześnienia już posiadanych sprzętów. Najlepiej postarać się wówczas aby zwiększenie wartości środka trwałego w danym roku podatkowym nie przekroczyło 3500 zł.

Czy nasz wątek był ciekawy, ale masz ochotę na kolejne? Chcesz odkryć link do witryny (https://www.account-pl.eu/swiadczone-uslugi/doradztwo-gospodarcze-warszawa)? W takim razie namawiamy - wystarczy wyłącznie kliknąć myszką.

W ten sposób będzie można zaliczyć te koszty do „kosztów uzyskania przychodu”, co może być bardzo korzystne, a równocześnie usprawnimy swą pracę.Zwiększenie wartości środka trwałego to dla przykładu zakup przez informatyka większego dysku do komputera na którym realizuje on swoją pracę czy zakup wydajniejszego oprogramowania do tego komputera, względnie innego niezbędnego sprzętu. Kiedy już uznamy iż nasza firma jest stabilna, można zrezygnować z pracy na etacie. Mamy obowiązek wówczas wykorzystać zaległy urlop u dotychczasowego chlebodawcy.
Tags: