Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Czym zazwyczaj zajmuje się aktuariusz i z jakiego względu ten zawód cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem?

Aktualnie, lista zawodów, które naprawdę mogą przynieść wysokie zarobki, nie jest długa. Młodzi Polacy mają przeważnie problem z wybraniem profesji, która będzie nie tylko zgodna z ich zainteresowaniami i uzdolnieniami, ale zapewni im także świetlaną przyszłość, w której nie będą musieli martwić się o pieniądze. Popularną profesją jest na przykład aktuariusz. Czym zajmuje się podobny specjalista? Czy jego zarobki faktycznie są dosyć wysokie?
Księgowość
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Fachowcy tego pokroju trudnią się obliczaniem ryzyka, które jest bezpośrednio skorelowane z prowadzonymi projektami finansowymi. Najbardziej wskazane są takie obliczenia w przypadku projektów o charakterze długoterminowych bądź tych, które faktycznie są związane z dużym ryzykiem. Aktuariusze są zatrudniani przede wszystkim w branżach ubezpieczeniowych, zwłaszcza, że dzisiaj ubezpieczenia cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a ubezpieczyciele próbują wprowadzać na rynek kolejne produkty, jakie mogą zainteresować konsumentów.Aktuariusze wyceniają na przykład odpowiednią wysokość płaconych przez klienta składek, tak by były one w stanie pokryć niezbędne świadczenia, jakie są mu wypłacane bądź kalkulują wartość określonej firmy. Na dodatek, specjalnością aktuariuszy jest wycena rezerw (przejdź do strony).http://www.eena.pl/aktualne-oferty-pracy-w-holandii.html eena.plW Polsce taka wycena jest prowadzona przede wszystkim w celu wykonania stosownych planów emerytalnych, jako że emerytury przekazywane są ze składek wpłacanych przez osoby aktywne zawodowo. Trzeba jednak pamiętać, że droga do bycia pełnoprawnym aktuariuszem jest w istocie długa, tym samym jest to zawód niezwykle wymagający. Oczywiście, trzeba zdać specjalny egzamin organizowany przez Komisję Nadzoru Finansowego, który obejmuje zadania matematyczne, statystyczne i związane z prawdopodobieństwem. Na dodatek, kandydat nie może być karany w odniesieniu do tych przestępstw, które odnosiłyby się do wiarygodności dokumentów. Konieczny jest też trwający dwa lata staż, który jest prowadzony pod okiem certyfikowanego aktuariusza. Tego rodzaju wymagania są konieczne ze względu na specyfikę zawodu.

Czy aktuariuszom grozi bezrobocie? Jest ich na tyle mało, że profesjonaliści nie mają większych kłopotów z otrzymaniem odpowiedniego zatrudnienia, zwłaszcza, że towarzystwo ubezpieczeniowe jest zmuszone do zatrudnienia akcjonariusza.