Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Czym jest polityka prywatności i w jaki sposób ją poprawnie stosować?

Prawo do prywatności powinna posiadać każda osoba. To człowiek powinien decydować o tym, jakie szczegóły z jego życia są oddawane do informacji dla pozostałych osób. Warto o tym pamiętać oraz egzekwować to prawo. Z tego względu tak istotne znaczenie ma współcześnie polityka prywatności. Co kryje się pod tym pojęciem?
Jest to stosowny dokument, który powinien być udostępniony na każdej stronie internetowej. Zapisane w nim muszą być możliwie jak najbardziej dokładne dane dotyczące tego, jakie informacje o osobach odwiedzających konkretną stronę są gromadzone. W dokumencie przybliża się także sposób, w jaki podobne dane zostaną spożytkowane. Ma to faktycznie duże znaczenie, ponieważ dzięki informacjom użytkownik może zdecydować, czy chce z tej witryny skorzystać. Polityka prywatności najczęściej opisuje, czy przechowywane na stronie dane o osobach, jakie na nią wchodziły, są przekazywane jakimkolwiek firmom. Poza tym, internauta ma prawo dowiedzieć się, w jaki sposób posiadane przez witrynę dane są zabezpieczane przed wyciekiem.strona internetowa
Author: The Descrier
Source: http://www.flickr.com
Bezpieczeństwo w internecie to obecnie bardzo znaczący temat. Czemu? Głównie ze względu na fakt, że z internetu korzysta dużo osób i ich prywatność jest narażona na szwank, zwłaszcza przez działalność hackerów. Co jakiś czas wyciekają dane dotyczące różnego rodzaju haseł bądź fotografie, zwłaszcza popularnych gwiazd. Użytkownik ma z tego powodu prawo wiedzieć, jakie informacje o nim zachowuje strona internetowa, z której chce skorzystać (więcej o polityce prywatności).

W dodatku, dużo mówi się o ochronie danych osobowych. Wyłącznie ich właściciel ma prawo zgodzić się na ich przetwarzanie oraz przekazywanie.

Szukasz ciekawych danych na omawiany temat? Z pewnością pod linkiem znajdziesz takie wiadomości, które okażą się dla Ciebie niezwykłe.

Z reguły robi to akceptując regulamin strony, na której zakłada swoje konto. Warto mieć to na uwadze i starać się chronić swoją prywatność. Kiedy planuje się na przykład założenie jakiegokolwiek konta, świetnym rozwiązaniem będzie drobiazgowe zapoznanie się z ową polityką prywatności i przestudiowanie jej postanowień, by mieć pewność, iż strona internetowa czy firma będzie rzeczywiście wystarczająco chroniła posiadane dane i nie będą one wystawione na niebezpieczeństwo. Obecnie na szczęście tego rodzaju kwestie regulowane są za pomocą polskiego prawa. Powołana jest w tym celu specjalna instytucja, czyli Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (zobacz szczegóły na