Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Czy warto współcześnie mieć tytuł magistra?

W Polsce mamy teraz wielu młodych ludzi z wyższym wykształceniem. Od czasu do czasu czyta się, że w naszej ojczyźnie mamy więcej osób z dyplomem, niż w innych państwach Unii Europejskiej. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda - prawdziwa sytuacja jest nieco inna. U nas obecnie posiadamy mniej więcej trzydzieści dziewięć procent osób z wyższym wykształceniem. Na tle Unii Europejskiej nie jest to nic nadzwyczajnego. W wielu państwach może się zdarzyć, że nawet połowa ludności posiada dyplom wyższej uczelni. Przykładem może być tutaj Irlandia, gdzie współczynnik ten wynosi 51 procent.
uniwersytet
Author: Maryland GovPics
Source: http://www.flickr.com
Mimo to w Polsce także mamy dzisiaj taką sytuację, że pracowników umysłowych jest o wiele więcej niż pracowników fizycznych. W Polsce często osoba z wyższym wykształceniem ma o wiele mniejsze możliwości dostania dobrze płatnej pracy, niż osoba pracująca fizycznie. Najgorzej jest wśród absolwentów studiów humanistycznych. Zobacz oferty pracy mikołów. Bez pracy jest wielu filologów, historyków, socjologów. W przypadku, gdy uda im się znaleźć pracę, często jest to zajęcie nieopłacalne, często absolutnie nie mająca nic wspólnego z ukończonym kierunkiem studiów.
Liczni socjologowie pracują na infolinii, czy w pozostałych branżach tego rodzaju, gdzie niemożliwe jest spełnianie swoich ambitnych planów zawodowych. W takiej sytuacji ciężko wykonywanie zawodu na najwyższym poziomie. Ludzie w takich sytuacjach z reguły nie znoszą swojej pracy.

nauka
Author: U.S. Embassy Tel Aviv
Source: http://www.flickr.com
Polska jest krajem, gdzie dużo lepiej żyją fachowcy. Wystarczy wpisać w internet frazę “praca gniezno” i porównać jakie są zarobki w takich zawodach. Spawanie (sprawdź: spawanie) jest zwykle ciężką czynnością, wymagającą dużo cierpliwości. Proces ten polega na stopieniu elementów jakiegoś materiału, aby ponownie części te ze sobą połączyć. W procesie spawania często stosuje się materiał dodatkowy, który jest spoiwem i wypełnia lukę między łączonymi elementami. Proces ten wymaga szerokiej wiedzy z zakresu materiałoznawstwa, temperatury topnienia czy rozciągliwości różnych materiałów. Jest bardzo dużo miejsc, w których można zrobić kurs spawania. (News praca piaseczno) Warto pomyśleć nad zrobieniem tego typu kursu, dużo łatwiej może być wówczas znaleźć dobrze płatną pracę. Pracowników posiadających konkretny fach w ręku ciągle brakuje na rynku pracy.