Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Czy warto prowadzić konto firmowe?

Spora część przedsiębiorców w trakcie wypełniania wszystkich formalności związanych z zakładaniem firmy, zadaje sobie pytanie odnośnie potrzeby założenia konta firmowego. A jest to podstawowa kwestia gdyż o sytuację finansową firmy należy zadbać od początku jej istnienia. Co możemy zyskać zakładając konto firmowe?

dokumenty z baknku
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Otóż główną zaletą założenia konta firmowego jest rozróżnienie transakcji prywatnych od związanych z prowadzoną działalnością. Co Ważne ułatwia to prowadzenie księgowości, szczególnie, gdy przedsiębiorca otrzymuje środki finansowe także z innego źródła. Poza tym, w sytuacji kontroli skarbowej, urzędnicy mają wówczas wgląd tylko w transakcje na rachunku bankowym podanym w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, co może zaoszczędzić nerwów (wgląd w prywatne operacje mógłby okazać się niefortunny, np. w przypadku gdy osoba otrzymuje środki finansowe od rodziny).

spotkanie firmowe w banku
Author: University of the Fraser Valley
Source: http://www.flickr.com
Dobrym rozwiązaniem może okazać się założenie konta firmowego w tym samym banku, w którym osoba prowadząca działalność gospodarczą posiada prywatne konto. Wówczas jest szansa na ominiecie prowizji związanych z operacjami między kontami.

Do niedawna prowadzenie konta firmowego wiązało się z dość wygórowanymi opłatami, które sięgały bardzo często kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Na szczęście w obecnej chwili jest już znacznie lepiej, a co więcej możemy liczyć na bezpłatne konto (czytaj więcej najtańsze konto bankowe) firmowe.

Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa jest stosunkowo proste, kiedy regularnie przychody pokrywają najnowsze wydatki. To jednak sytuacja idealna, która tak naprawdę nie zawsze prezentuje się tak kolorowo.

Masz zamiar zgłębić poza tym inne pokrewne artykuły, jednak nie masz pewności, gdzie one mogą być? Bez nerwów - zobacz więcej w serwisie (http://www.aureus.pl/oferta/).

Niełatwo wtedy uporać się z finansowymi problemami bez systemu wsparcia – banku, który może zapewnić płynność finansową. Jeżeli stawiamy na rozwój firmy lub po prostu potrzebujemy środków na aktualną działalność, powinniśmy zainteresować się kredytem hipotecznym dla firm.

Kredyty hipoteczne to głównie niskie oprocentowanie (dzięki zabezpieczeniu dla banku) oraz niższe raty, ze względu na długi okres kredytowania. Decyzja odnośnie zaciągnięcia zobowiązania powinna być wcześniej dokładnie przemyślana. Najważniejsze to dostosować najlepszą ofertę dla siebie oraz dobrać ją zgodnie z potrzebami i możliwościami finansowymi.