Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Czy wart się przejść na kwartalny podatek dochodowy? Co można uzyskać?

Firmy mogą decydować, jak rozliczać się z podatku dochodowego i VAT-u. Regulowanie może funkcjonować co miesiąc lub przebiegać kwartalnie. Mowa tu o częstotliwości przelewów dla fiskusa. Podatek dochodowy kwartalnie naliczany to duży plus - firma ma do dyspozycji daną gotówkę, którą może przekazać nie na urząd skarbowy, a na inne cele.

Deklaracja vat przekazywana kwartalnie ułatwia utrzymanie płynności finansowej przy kłopotach z uzyskaniem pieniędzy od klientów. Wtedy chronimy spółkę przed bezzwłocznym wypłaceniem podatku, po mimo braku finansów ze strony klienta. Tym samym firmy, jakie swoje koszty i dochody mają nierównomierne mają termin na zebranie dokumentów, a to gwarantuje płynność finansową. Z metody kwartalnej powinni korzystać mali podatnicy albo jednostki, jakie dopiero otwierają firmę i jednocześnie nie prowadziły firmy w czasie dwóch ostatnich lat. (Czytaj ) Mówiąc o rozliczeniach powinno się wspomnieć o zobowiązaniu, którym są składki zus przedsiębiorcy. Podstawą skali opłat jest zadeklarowana kwota.

Zaintrygował Cię ten wpis? Zajrzyj zatem do następnego artykułu i czytaj odliczenie vat od paliwa dużo o interesujących Cię sprawach.

Nie może być niższa niż 60 % wyliczonego wynagrodzenia miesięcznego ustanowionego przez państwo na dany rok kalendarzowy. Nie powinna również być niższa o 30 % od sumy minimalnego wynagrodzenia, jeśli zakładamy swoją pierwszą działalność i korzystamy z ulgi. Gdy przedsiębiorca prowadzi firmę sam, płaci składki do dziesiątego dnia każdego miesiąca. Jeżeli ma pracowników zobowiązania należy wpłacać do piętnastego dnia danego miesiąca. Mocodawców firm obowiązuje jedna i stała wysokość podstawy wymiaru opłat na ZUS. Sięga ona 75 % przeciętnego zarobku w danym sektorze firm, w czwartym kwartale poprzedniego roku. Dodatkowo firma opłaca składkę na Fundusz Pracy i dolicza się ją do ogółu składek na ubezpieczenie. Wynosi ona 2.45% podstawy wymiaru. Inna okoliczność jest wtedy, kiedy zaledwie zakładana jest firma. Wówczas niepłacony jest Fundusz Pracy, ponieważ podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie jest niższa od kwoty minimalnego wynagrodzenia. CzytajW temacie opłat na ZUS można się niewątpliwie nieraz zagubić tym samym będąc przedsiębiorcą warto zwrócić się o pomoc do księgowej, która w imieniu firmy sporządzi odpowiednie dokumenty i prześle dane składki. Polecamy