Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Czy osoba poszkodowana w wypadku samochodowym w każdym wypadku może liczyć na odszkodowanie?

W życiu człowieka zdarzają się różne wypadki. Mógłby to być pożar albo wypadek samochodowy. We wszystkich tych sytuacjach możemy ubiegać się o zadośćuczynienie.


Jeśli zostałeś poszkodowany w wypadku samochodowym, firma ubezpieczeniowa powinna wypłacić ci odszkodowanie, jeśli jesteś ubezpieczony.
włamywacz
Author: Michael Gil
Source: http://www.flickr.com


fence
Author: Fons Heijnsbroek
Source: http://www.flickr.com


Poszkodowani zazwyczaj nie wiedzą, że mogliby starać się o takie odszkodowanie. Środki jakie powinni uzyskać od sprawcy wypadku, to zwrot wszystkich kosztów leczenia czy nawet renta. Aby starać się o zadośćuczynienie z polisy winowajcy wypadku, powinniśmy spisać jego dane. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jednak jest wezwanie drogówki. Może się zdarzyć, że winowajca zbiegnie z miejsca zdarzenia, lecz mimo tego i tak udokumentuje zdarzenie. dokumentacja od drogówki okaże się potrzebna, kiedy będziemy się ubiegać o odszkodowanie z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.


O wypłacenie odszkodowania moglibyśmy ubiegać się przez okres trzech lat od dnia, w którym dostaliśmy wiadomość, kto jest sprawcą wypadku. Jeśli taki okres upłynie, roszczenia przedawniają się. Odszkodowanie jest należne również wtedy, gdy postępowanie było umorzone dlatego, że winowajca wypadku nie został wykryty. Jeśli winowajca był skazany karnym wyrokiem, okres przedawnienia nie mógłby upłynąć wcześniej niż dwadzieścia lat od daty wywołania wypadku. Dla osób, które w chwili zdarzenia nie miały ukończonych 18 lat, termin przedawnienia roszczenia nie może upłynąć przed czasem uzyskania przez tą osobę pełnoletności.
O zadośćuczynienie moglibyśmy domagać się nawet wtedy, kiedy do zdarzenia doszło za granicą państwa, lub sprawcą był zagraniczny kierowca. Nieistotne, że dolegliwości powiązane z wypadkiem już dawno minęły.

Sprawdzona informacja z www (http://radca-pr.pl/oferta/prawo-wlasnosci/) przyda się każdemu. Więc namawiamy do przeglądnięcia naszego nowego wpisu. Odnajdziesz go pod poniższym linkiem.

O zadośćuczynienie można by starać się nawet wtedy.