Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Czy opłaca się korzystać z leasingu? Czemu tak dużo osób z tego korzysta? Jakie są tego zalety?

Leasing samochodowy to na pewno jedna z najpopularniejszych form finansowania samochodu firmowego. Należy wspomnieć, że przez ostatnie lata około siedemdziesiąt procent właścicieli firm pozyskało własny pojazd w taki właśnie sposób. Można to porównać do tego, iż tylko co dziesiąty właściciel firmy kupił auto służbowe dzięki zaciągniętemu kredytowi. To też pokazuje, jak leasing jest popularny.

Auto
Author: jeremyg3030
Source: http://www.flickr.com
Czym w ogóle jest leasing? W polskim prawie to jest umowa nazwana, to znaczy odpłatne używanie przedmiotu leasingu przez leasingobiorcę. Musi się to odbywać w wyznaczonym czasie i na określonych warunkach. W zdefiniowanym przypadku przedmiotem może być każdy typ auta, na przykład leasing mercedes, auto osobowe, ciężarowe czy dostawcze. Leasingobiorcą jest osoba prywatna lub przedsiębiorca.

Zobacz również -

Takie usługi leasingu świadczy często wyspecjalizowana w takim obszarze firma, która w umowie jest określana jako leasingodawca. Jeśli chodzi o leasing, to można wyróżnić dwie jego formy, to znaczy operacyjny oraz finansowy. Tak naprawdę różnią się one kwestiami podatkowymi. W leasingu operacyjnym pojazd to część majątku leasingodawcy, jaki jest w stanie przeprowadzać odpisy amortyzacyjne. W tym drugim typu zaś wpisuje się go w poczet majątku leasingobiorcy. W ten sposób więc przedsiębiorca inaczej musi rozliczyć koszty uzyskania przychodu. W leasingu finansowym można zaliczyć do nich tak zwane odpisy amortyzacyjne oraz odsetki od raty leasingowej, tymczasem w operacyjnym, wpłatę początkową i całość comiesięcznej opłaty.W ten sam sposób różne firmy mogą ustalać inaczej warunki spłacania leasingu, dlatego najbardziej opłaca się leasing 0%. Dość ważną różnicą, jaka najczęściej ma decydujący wpływ na wybór leasingu operacyjnego jest odmienny sposób rozliczania podatku VAT.

Jeśli chcesz poznać więcej informacji na omawiane zagadnienie - poczytaj także wszystko, co Cię fascynuje na ten temat.

Leasing finansowy natomiast “wymusza” opłacenie VAT w całości, często podczas pierwszej wpłaty, zaś operacyjny z każdą kolejną ratą. Tak więc należy o takich rzeczach pamiętać, kiedy dobieramy leasing. Dobrze jest bowiem użyć leasing premium aniżeli starać się szukać innych alternatywnych opcji.

Zainteresował Cię wpis artykuł?! To przejdź do serwisu (http://mastereducator.pl/czas-pracy-kierowcow/), by zapoznać się z ciekawymi informacjami na ten temat, które dla Ciebie podaliśmy.

Decyzja należy do tego kto jest zainteresowany powyższym tematem. Jedno trzeba powiedzieć, jeżeli chodzi o leasing, to nie trzeba mieć w momencie odbioru auta całej potrzebnej kwoty, jaką normalnie musielibyśmy zapłacić. I to jest z pewnością ogromny plus.

Źródło artykułu: