Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Czy opłaca się korzystać z leasingu? Czemu tak dużo osób z tego korzysta? Jakie są tego zalety?

Leasing samochodowy to na pewno jedna z najpopularniejszych form finansowania samochodu firmowego. Należy wspomnieć, że przez ostatnie lata około siedemdziesiąt procent właścicieli firm pozyskało własny pojazd w taki właśnie sposób. Można to porównać do tego, iż tylko co dziesiąty właściciel firmy kupił auto służbowe dzięki zaciągniętemu kredytowi. To też pokazuje, jak leasing jest popularny.

Auto
Author: jeremyg3030
Source: http://www.flickr.com
Czym w ogóle jest leasing? W polskim prawie to jest umowa nazwana, to znaczy odpłatne używanie przedmiotu leasingu przez leasingobiorcę. Musi się to odbywać w wyznaczonym czasie i na określonych warunkach. W zdefiniowanym przypadku przedmiotem może być każdy typ auta, na przykład leasing mercedes, auto osobowe, ciężarowe czy dostawcze. Leasingobiorcą jest osoba prywatna lub przedsiębiorca.

Zobacz również -

Takie usługi leasingu świadczy często wyspecjalizowana w takim obszarze firma, która w umowie jest określana jako leasingodawca. Jeśli chodzi o leasing, to można wyróżnić dwie jego formy, to znaczy operacyjny oraz finansowy. Tak naprawdę różnią się one kwestiami podatkowymi. W leasingu operacyjnym pojazd to część majątku leasingodawcy, jaki jest w stanie przeprowadzać odpisy amortyzacyjne. W tym drugim typu zaś wpisuje się go w poczet majątku leasingobiorcy. W ten sposób więc przedsiębiorca inaczej musi rozliczyć koszty uzyskania przychodu. W leasingu finansowym można zaliczyć do nich tak zwane odpisy amortyzacyjne oraz odsetki od raty leasingowej, tymczasem w operacyjnym, wpłatę początkową i całość comiesięcznej opłaty.W ten sam sposób różne firmy mogą ustalać inaczej warunki spłacania leasingu, dlatego najbardziej opłaca się leasing 0%. Dość ważną różnicą, jaka najczęściej ma decydujący wpływ na wybór leasingu operacyjnego jest odmienny sposób rozliczania podatku VAT.

Jeśli chcesz poznać więcej informacji na omawiane zagadnienie - poczytaj także wszystko, co Cię fascynuje na ten temat.

Leasing finansowy natomiast “wymusza” opłacenie VAT w całości, często podczas pierwszej wpłaty, zaś operacyjny z każdą kolejną ratą. Tak więc należy o takich rzeczach pamiętać, kiedy dobieramy leasing. Dobrze jest bowiem użyć leasing premium aniżeli starać się szukać innych alternatywnych opcji. Decyzja należy do tego kto jest zainteresowany powyższym tematem. Jedno trzeba powiedzieć, jeżeli chodzi o leasing, to nie trzeba mieć w momencie odbioru auta całej potrzebnej kwoty, jaką normalnie musielibyśmy zapłacić.

Jeśli jesteś zdania, że omawiany post okazał się być godny Twojej uwagi, to niewątpliwie warto zobaczyć tam pozostałe tego typu teksty.

I to jest z pewnością ogromny plus.

Źródło artykułu: