Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Czy księgowość jest trudna?

Dobry księgowy w każdym przedsiębiorstwie to skarb, zawsze trzymający rękę na pulsie, bardzo dobrze upora się z najbardziej niejasnym przepisem podatkowym a także znajdzie sposób na zaoszczędzenie pieniędzy tam, gdzie jest taka możliwość. W gąszczu przepisów, ustaw, rozporządzeń i ulg niezwykle prosto jest się zgubić przeciętnemu przedsiębiorcy firmy.


Podatki i składki czyli co spędza sen z powiek każdemu przedsiębiorcy?

Podatek dochodowy od osób fizycznych czyli PIT, jest podatkiem który określa bezpośrednio dochody pochodzące od osób fizycznych. Co ciekawe nie powstała definicja określenia osoby fizycznej – nie znajdziemy jej w przepisach prawa ani w ordynacji podatkowej. Oprócz podatku dochodowego na właścicielach firm ciąży obowiązek odprowadzania składek ZUS, Funduszu pracy a także składek na Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. (Czyt. )Faktury VAT – nawet drobna pomyłka nie ujdzie płazem.
księgowość Aspatrust
Source: sxc.hu
Dokument sprzedaży czyli powszechnie znana wszystkim faktura VAT to kolejna sprawa, o której właściciele firm muszą pamiętać. Zrobić pomyłkę w nim jest nietrudno – pomyłkę naprawić już trudniej, bo wymagać to będzie następnego dokumentu rachunkowego. Faktura korygująca albo nota korygująca, bo o tych dokumentach wspomnieliśmy, muszą zostać podpisane przez obydwie strony. Tylko pod tym warunkiem, dokument będzie ważny.

Na koniec tego skrótowego przeglądu księgowości kilka zdań o wysokości opłat urzędowych. Końcową sprawą z punktu widzenia księgowości jest kwestia opłat urzędowych. Są ona bardzo ważne ponieważ pomylenie się chociaż o złotówkę w jej wysokości może nam skutecznie pokrzyżować plany. Ustawa o opłacie skarbowej przewiduje możliwość uiszczenia należności za pracę organu administracji publicznej poprzez zakup papieru stemplowego, opatrzenia podania znaczkami, gotówką w kasie urzędu lub w formie bezgotówkowej. (Czyt. pełna rachunkowość kraków) Kwotę jaką należy uregulować należy sprawdzić w każdym urzędzie miejskim lub przeczytać ustawy z 2006r.

Powszechnie wiadomo, że nieznajomość przepisów prawa szkodzi wszystkim, szczególnie przedsiębiorcom. (Czyt. ) zanim założymy swój własny biznes koniecznie powinniśmy zorientować się jakie obowiązki (Poszukujesz zatrudnienia? Sprawdź propozycje: pracownik produkcji gdańsk workserwice) będą się z tym wiązały.

Wejdź na ten odnośnik, a zobaczysz, że mieszczące się tam wpisy z www (http://radca-pr.pl/oferta/prawo-gospodarcze-handlowe-i-krs/) zainteresują te osoby, które zafrapowane są analizowaną tutaj tematyką.

Nie oznacza to oczywiście, że musimy stać się specjalistami od księgowości, ale w takim przypadku dobrze jest mieć dobrego księgowego w swojej firmie ponieważ niewiedza nie zwalnia z nas obowiązków.


Source: http://aspatrust.com/pl/