Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Czy jest coś takiego jak sens? Co to w sumie jest? Jakim sposobem go znaleźć? Czy to w ogóle jest realne?

We wszystkim można doszukać się sensu, trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić. Nieważne czy myślimy o sprawach, które są bardziej poważne, życiowe, czy wręcz przeciwnie.
Papiery
Author: Historyworks
Source: http://www.flickr.com
Sens jest tylko w sytuacji, w której można doszukać się sedna w długim wywodzie, który tylko pozornie wydaje się rozwlekły i pozbawiony jakiegoś sensu. Wręcz przeciwnie, jeśli my potrafimy odnaleźć w nim sens, to jest to najważniejsze. Gorzej jeśli odnajdujemy znaczenia, zupełnie odmienne, niż odnalazły inne osoby. Co to oznacza?

Można powiedzieć, że w takiej chwili albo nasze podejście do tematu jest bardzo oryginalne, albo ktoś chce nas po prostu wytrącić z równowagi. Właściwie, można jeszcze powiedzieć, iż ludzie, bardzo mocno obstają przy swoim zdaniu, a robią to w sposób chorobliwy, mają problem z własną psychiką. Takie sytuacje jednak, jeśli występują, to są możliwe do zdiagnozowania przez szereg objawów i dziwnych zachowań.

My bardziej się musimy skupić na samym akcie odnajdywania sensu w czymś, co dla wielu wydaje się pozornie bezsensem. Takie podejście
kliknij tutaj
Author: JaxStrong
Source: http://www.flickr.com
jednakże nie jest konkretne, jak to bywa zazwyczaj w życiu. To nie jest żadna transakcja lub na przykład umowa o roboty budowlane (kliknij po więcej). Tutaj sens zawiera się w naszym przekonaniu, że coś jest takie, a nie inne. Ma to związek z naszą wiedzą, ale i doświadczeniem, a także z sytuacją, przebytych przygód, wydarzeń, poznanych ludzi, przeczytanych książek, pooglądanych filmów. Wszystkiego.

Jeżeli myślisz, że ten temat jest godny zainteresowania, to bez obaw wejdź na ten link i przeczytaj udostępniony tu materiał - on także Cię zaabsorbuje.

To jak odbieramy takie rzeczy wynika najczęściej z historii naszego życia.Na szczęście jesteśmy istotami inteligentnymi, nie reagujemy automatycznie, mamy swoja autonomię i potrafimy tak wszystkich zaskoczyć, że nikt się tego nie spodziewa. Wniosek z tego wywodu jest taki, że powinno się zawsze być sobą, nawet jeśli wszyscy naokoło mówią A, a Ty twierdzisz, że jednak B – nie bój się zaprezentować swojego zdania Skoro widzisz coś innego, powiedz o tym, jak to widzisz. Popatrz, jak robią to dzieci, mówią szczerze do bólu, ponieważ prosto z mostu wyrażają swoje myśli. Niestety, wraz z wiekiem wzrasta także nasz konformizm, bo chcemy należeć do grupy, dlatego nawet jak myślimy nie, mówimy tak. To dość duży problem, który dotyka każdego z nas.

Jeśli podoba Ci się analizowany tekst, kliknij ten link - niewątpliwie także warto zobaczyć również następny interesujący materiał.

Najlepiej jednak starać się jak najczęściej być w zgodzie z samy sobą.
Tags: