Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Czemu trzeba pamiętać o odprowadzaniu podatku od najmu lokalu

W dzisiejszych czasach niesłychanie wiele osób decyduje się na najem lokalu innym osobom. Może to być lokal biurowy bądź też mieszkalny. W szczególności sporo ofert najmu dotyczy mieszkań. Nie ma się co dziwić, bowiem wypożyczanie mieszkania jest sprawą nadzwyczaj opłacalną. Czasami zdarza się tak, że ktoś posiada na przykład dwa mieszkania własnościowe.
wynajmowanie mieszkania
Source: www.morguefile.com
Nie zawsze osoby pragną sprzedawać mieszkanie, częstokroć wolą je na przykład dzierżawić, tym bardziej, że wówczas co miesiąc zdołają dostawać dodatkowe pieniądze na swoje konto. Bezspornie jest to rozwiązanie niesłychanie wartościowe i dochodowe.Jednakże znaczące jest pamiętanie o tym, iż od wynajmowanego lokalu należy odprowadzać stosowny podatek (należność od wynajmu mieszkania). Nie można ot tak zdecydować się na wynajmowanie komuś mieszkania, nawet jeśli jest to mieszkanie własnościowe. To samo naturalnie dotyczy każdego innego lokalu użytkowego. Jeśli chcesz dzierżawić lokal musisz to zgłosić w właściwym urzędzie, żeby móc odprowadzać podatek od wynajmu lokalu. Wynajmowanie mieszkania bez zgłoszenia takiej sprawy jest naturalnie nielegalne i niezgodne z prawem, dlatego może wiązać się z nadzwyczaj znacznymi sankcjami karnymi. O wiele lepiej więc regularnie odprowadzać podatek od wynajmu lokalu aniżeli po pewnym czasie płacić wielkie kary pieniężne, a nawet dostać karę pozbawienia wolności. Pamiętaj, że mimo wszystko ktoś może się dowiedzieć iż nielegalnie dzierżawisz mieszkanie i może to zameldować do odpowiedniego urzędu.
[IMG=1410/543e2c8d8efd3___flickr_15461835676.jpg|R|W=170|ALT=ważne informacje dla wynajmujących na
Nie ma sensu dostarczać sobie dodatkowych kłopotów i problemów.

Żeby zgłębić wiedzę na omawiany wątek obejrzyj stronę (www.notariuszpokojski.pl/dokumenty), która ma fascynujące informacje na prezentowany temat - trzeba tylko kliknąć!

Zgodnie z prawem wiążącym w Polsce powinno się regularnie odprowadzać wskazany podatek od wynajmu lokalu, wobec tego dla swojego osobistego dobra powinieneś o tym pamiętać. Nie powinno się rozumować na zasadzie „może mi się jakoś uda”. Ogromnie sporo osób rozumuje w ten sposób, niemniej jednak prędzej albo później prawda wychodzi na jaw, a to wiąże się z niezbędnością wzięcia na siebie odpowiedzialności karnej. Mało tego nie powinno się próbować oszczędzać tę przysłowiowe „parę groszy”. Wynajem mieszkania czy też innego lokalu tak czy inaczej jest kwestią bardzo opłacalną, o wiele lepiej więc wynajmować je z czystym sumieniem oraz bez żadnych obaw.